Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Półmiliardowe nagrody dla zwycięzców w amerykańskich loteriach

Półmiliardowe nagrody dla zwycięzców w amerykańskich loteriach
Choć szanse na nagrodę główną są niewielkie, loterie przyciągają do siebie wielu zainteresowanych. (Fot. Thinkstock)
Dwóch szczęśliwców wzbogaciło się w Ameryce o setki milionów dolarów. W sobotę na loterii Powerball główna wygrana wyniosła 570 milionów, a dzień wcześniej w Mega - 450 milionów. Były to jedne z najwyższych kwot w historii tych gier, na które kupony można nabywać w wielu stanach.
Reklama

Zwycięzca w Powerball wylosował numery 12, 29, 30, 33, 61 oraz dodatkowy 26. Zakupił swój los w stanie New Hampshire. Ma do wyboru dwie opcje. Albo zgarnąć pomniejszoną kwotę od razu, albo też pobierać ją przez 30 lat w ratach. Większość ludzi decyduje się na pierwsze rozwiązanie. W sobotnim przypadku będzie to 358,5 miliona dolarów.

Niezależnie od głównej nagrody, Powerball wypłaci drobniejsze kwoty posiadaczom ponad czterech milionów kuponów, z niższymi nagrodami.

Tradycja Powerball sięga końca lat osiemdziesiątych. Loteria nazywała się wówczas Lotto America. Obecnie pod zmienionym szyldem można w nią grać w 44 stanach, Dystrykcie Kolumbii i na Wyspach Dziewiczych USA.

Jak przypominają amerykańskie media, w roku 2017 w stanie Massachusetts w Powerball główna wygrana wynosiła 758 milionów. Zwyciężczyni dostała 480 mln. Rok wcześniej trójka szczęściarzy z Kalifornii, Florydy i Tennessee podzieliła między siebie niemal 1,6 miliarda dolarów.

Miniony tydzień przyniósł wysoką wygraną także w piątek w loterii międzystanowej Mega na Florydzie. Była czwartą co do wielkości w dziejach tej gry i wynosiła 450 ml.

Właściwy kupon z numerami 28, 30, 39, 59, 70 oraz 10 sprzedano w sieci sklepów 7-Eleven w Port Riche, na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej.

Osoba, która zdecyduje się na jednorazową wypłatę wygranej, otrzyma tam 281 milionów dolarów. Jeśli wybierze raty, dostanie wyższą kwotę wypłacaną przez 29 lat.

W roku 2014 wygraną w Mega kwotę 414 milionów podzielili ze sobą dwaj zwycięzcy: z Florydy oraz Maryland.

Amatorom multimilionowych kwot sposobiącym się do następnych losowań warto przypomnieć, że szanse na główną nagrodę są niestety nikłe. Według CNN Money, w Powerball wynoszą 1 na 292 miliony, a w Mega 1 na 302,6 miliona.

Jeśli kogoś to jednak nie zraża, następna okazja już jutro (Mega) oraz pojutrze (Powerball). W obu przypadkach stawką nr 1 jest jednak "zaledwie" po 40 milionów dolarów. 

 

  Komentarze


  • Greg
   8 stycznia, 18:05

   Co za bzdury ! Ja moi znajomi znoajomi moich znajomych itd. nikt nie wygral i nie wygra bo to jest najwieksze oszustwo swiata mam nadzieje ze kiedys ktos zakonczy ta masowa egzekucje oszczednosci ludzi.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama