Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polka odznaczona przez królową Elżbietę II

Polka odznaczona przez królową Elżbietę II
Brytyjskie tytuły szlacheckie i najważniejsze odznaczenia są przyznawane dwa razy w roku. (Fot. Getty Images)
Małgorzata Goddard, Polka opiekująca się archiwami polskich weteranów drugiej wojny światowej, które są w posiadaniu brytyjskiego ministerstwa obrony, znalazła się dzisiaj na liście osób odznaczonych z okazji urodzin królowej Elżbiety II.
Reklama

Goddard, która pracuje w sekcji polskiej archiwum w bazie lotniczej RAF Northolt w zachodnim Londynie, otrzymała Medal Brytyjskiego Imperium (British Empire Medal) za szczególne zasługi w służbie cywilnej. Nagrodzeni mają prawo używania po nazwisku skrótu honorowego BEM.

W archiwum znajdują się dane o żołnierzach Polskich Sił Zbrojnych pod operacyjnym dowództwem brytyjskim. Rodziny poszukujące informacji o swoich krewnych mogą kontaktować się z biurem pod adresem mailowym NOR-PolishDiscOffice@mod.uk.

Brytyjskie tytuły szlacheckie i najważniejsze odznaczenia są przyznawane dwa razy w roku: z okazji Nowego Roku i oficjalnych urodzin królowej Elżbiety II, 9 czerwca. Monarcha może również nadać dodatkowe odznaczenia w ramach pożegnania odchodzącego premiera.

Wśród tegorocznych odznaczonych najwyższymi wyróżnieniami znaleźli się m.in.: były piłkarz Liverpoolu i Celticu Kenny Dalglish, wykładowczyni historii klasycznej prof. Mary Beard, aktorki Emma Thompson i Keira Knightley, pisarz Kazuo Ishiguro, bokser Anthony Joshua i piłkarz AFC Bournemouth Jermain Defoe.

 

  Komentarze


  • J23
   9 czerwca, 20:47

   Gratuluje Pani Malgorzacie szczerze ale jak sama nazwa wskazuje medal wiekszej wartosci juz nie ma i niezbyt aktualny bo po Imperium Brytyjskim pozostalo tylko wspomnienie. Moze kiedys jeszcze byc Imperium ale juz napewno nie Brytyjskim, aha, i ze stolica w Islamabadzie lol

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama