Polka lepsza od Norweżek, triumf Kalli

Polka lepsza od Norweżek, triumf  Kalli
Sylwia Jaśkowiec - najlepsza z Polek - uplasowała się na 14. pozycji (Fot. Getty Images)
Reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla została w szwedzkim Falun mistrzynią świata w narciarskim biegu na 10 km techniką dowolną. Sylwia Jaśkowiec - najlepsza z Polek - uplasowała się na 14. pozycji. Justyna Kowalczyk nie startowała.

Z wyjątkiem zwycięstwa Kalli, która uchodziła za jedną z głównych faworytek, wyniki można uznać za sensacyjne. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły bowiem mało znane Amerykanki - Jessica Diggins i Caitlin Gregg.

Duży wpływ na przebieg rywalizacji miała pogoda. Już po rozpoczęciu biegu zaczął padać bardzo gęsty śnieg i później startujące zawodniczki miały spore problemy.

W takich trudnych warunkach klęską zakończył się występ Norweżek.

Broniąca tytułu Therese Johaug i Marit Bjoergen, choć na pierwszym pomiarze czasu po 1,5 km były jeszcze w czołówce, ostatecznie uplasowały się na, odpowiednio, 27. i 31. miejscu.

Najlepsza z reprezentantek tego kraju - Heidi Weng - była 23.