Menu

Polish marriages most often fall apart after the holidays

Polish marriages most often fall apart after the holidays
Najczęstszym powodem konfliktu jest forma wypoczynku. (Fot. Getty Images)
In Poland, more and more marriages decide to divorce, and the most divorce proceedings are affecting after holidays - Polish daily 'Rzeczpospolita' reports.
Advertisement
News available in Polish

"Na wakacjach czai się wiele zagrożeń. Ostatnio mój pacjent przyznał, że gdy jedzie nad morze, na plaży ogląda się za innymi kobietami. Przez to jest naładowany bodźcami wizualnymi. Wieczorem ma pretensje do swojej żony, że nie wygląda i nie zachowuje się tak jak inne kobiety na plaży" – stwierdził seksuolog Andrzej Gryżewski, zapytany, co takiego dzieje się podczas urlopów, że związki nie wytrzymują tej próby.

"Kobiety nie pozostają dłużne. Często zarzucają mężom, że nie wyglądają jak inni mężczyźni, nie dbają tak o wagę, włosy, jakość kąpielówek. Wiele konfliktów zaczyna się już przed wyjazdem, np. w momencie pakowania" – dodał.

Jak wyjaśnił gazecie Gryżewski, najczęstszym powodem konfliktu jest forma wypoczynku. "Zazwyczaj jest tak, że jedna osoba chce aktywnie spędzać czas, druga woli leżakować. Często kobieta, która lubi zwiedzać, poznaje innych ludzi i z nimi spędza dzień właśnie na oglądaniu nowych miejsc, a jej facet zostaje w hotelu. Wieczorami dochodzi do awantur, bo nie spędzają wspólnie czasu" – podkreślił.

Pytany o receptę na dobre spędzenie urlopu, Gryżewski opowiedział, by pamiętać, że związek należy naprawiać, a nie iść na skróty. "Warto wcześniej wyznaczyć priorytety i określić wspólne oczekiwania" – podsumował.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Advertisement