Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polish Economic Forum w Londynie: Wybrano najlepszy start-up

Polish Economic Forum w Londynie: Wybrano najlepszy start-up
Zarówno nagrodę główną, jak i nagrodę publiczności zdobył start-up Comixify. (Fot. LSE Polish Business Society)
Start-up Comixify wygrał 2. edycję konkursu ł.pitch podczas LSE Polish Economic Forum w Londynie. Zwycięska firma pozwala na przekształcenie wideo w chwytliwe i estetyczne komiksowe kadry.
Reklama

9 marca podczas LSE SU Polish Economic Forum, największej studenckiej konferencji o Polsce organizowanej poza granicami kraju, odbyła się 2. edycja konkursu dla polskich start-upów LSE PBS Startup Challenge, ł.pitch /ɛw/ 2019. Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza. Jest to najszybciej rozwijający się projekt LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics and Political Science.

"Druga edycja konkursu okazała się ogromnym sukcesem. Udało nam się podnieść ogólny poziom uczestników, nawiązać partnerstwo strategiczne z Black Pearls VC, zaprosić do jury dwa londyńskie fundusze venture capital oraz zebrać wiele wartościowych nagród. Mam nadzieję, że nagrody te pomogą w rozwoju laureatom konkursu" - zaznacza Aleksander Pajewski, koordynator konkursu.

W rywalizacji mogli brać udział przedsiębiorcy, których firmy należą do kategorii "data-driven", czyli wykorzystują duże zbiory danych do tworzenia rozwiązań, narzędzi oraz kultury organizacji. Konkurs odbył się w formule Dragon's Den - pięć finałowych start-upów, przedstawiało swoje projekty na scenie przed gronem jurorów. 

Jury PBS LSE (od lewej): Tomasz Danis, Krzysztof Krawczyk, Arek Wylęgarski, Rafał Celej, Karolina Kukiełka, Wojciech Szaniawski i Marcin Kowalik. (Fot. LSE Polish Business Society)

Zarówno nagrodę główną, jak i nagrodę publiczności zdobył start-up Comixify, który został również wyróżniony za prospołeczny charakter, bo jednym z jego założeń jest pomoc dzieciom chorym na autyzm. Założycielami Comixify są dr Tomasz Trzciński oraz studenci Politechniki Warszawskiej: Maciej Pęśka, Adam Svystun oraz Paweł Andruszkiewicz.

Zwycięzcy otrzymali m.in. 3 tys. funtów, godzinny pitch dla inwestorów z Firstminute Capital oraz miejsce w programie Space3ac Poland Prize, z możliwością zdobycia nagrody w wysokości 45 tys. euro.  

Comixify planuje przeznaczyć nagrodę pieniężną na prace związane z ekspansją technologii na rynkach zagranicznych oraz wzmocnienie infrastruktury, która już teraz miesięcznie generuje tysiące komiksów. "Najbardziej cieszy nas nagroda Social Impact Award, która pokazuje, jak duży wpływ nasza technologia może mieć na codzienne życie ponad 10 milionów dzieci ze spektrum autyzmu. Już dziś Comixify.ai jest wykorzystywane do terapii tej choroby, a dalszy rozwój naszej aplikacji pozwoli rozszerzyć dostęp do niej wszystkim zainteresowanym" - podkreśla Tomasz Trzciński, założyciel Comixify.

Prezentacja dr. Tomasza Trzcińskiego - założyciela Comixify. (Fot. LSE Polish Business Society)

Drugie miejsce zajął start-up Pelvifly (system, który pozwala kobietom ćwiczyć mięśnie dna miednicy w domu, aby zwalczyć problem nietrzymania moczu), a trzecie - Haxon (wdrażanie technologii RFID, umożliwiającej zidentyfikowanie dużej ilości danych za pomocą fal radiowych).

LSE SU Polish Economic Forum 2019 to dwudniowa konferencja, której celem jest dyskusja o wyzwaniach, z którymi zmierzyć musi się Polska i polska gospodarka

Podczas tegorocznego forum polscy studenci z London School of Economics (LSE) wezwali także do reformy polskiego szkolnictwa wyższego, zachęcając do czerpania wzorów z Wielkiej Brytanii. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama