Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policjanci w autobusach wyglądają za kierowcami rozmawiającymi przez telefon

Policjanci w autobusach wyglądają za kierowcami rozmawiającymi przez telefon
Brytyjscy kierowcy muszą mieć się na baczności. (Fot. Getty Images)
90 minut wystarczyło, aby przyłapać prawie 20 kierowców na prowadzeniu pojazdu i jednoczesnym używaniu telefonu - poinformowali przedstawiciele West Midlands Police. Ich pomysł, aby obserwować ruch pojazdów z pokładu piętrowego autobusu wkrótce może zostać wykorzystany przez służby z innych regionów.
Reklama

Na północy Birmingham w ciągu 90 minut przyłapano w sumie 19 kierowców łamiących przepisy w ten sposób. Każdy z nich wkrótce otrzyma list z mandatem w wysokości £200.

Policjanci z West Midlands "chowają się" w autobusie, skąd mają świetny widok, aby obserwować zachowania na drodze. Pomysł okazał się na tyle skuteczny, że już zastanawiają się nad nim również inne jednostki.

"Do autobusu wchodzi czterech policjantów, dwóch na dół i dwóch na piętro. Każdy z nich ma za zadanie obserwować uczestników ruchu i nagrać ich, kiedy robią coś nie tak. Później wysyłamy im mandaty i wręczamy 6 punktów karnych. To bardzo skuteczna i łatwa metoda, która w krótkim czasie przynosi konkretne reultaty" - przekazał policjant Mark Hodson.

Wielka Brytania od lat walczy z plagą nierozważnych kierowców na drogach, zwracając uwagę, że używanie telefonu w trakcie jazdy doprowadziło już do śmierci wielu osób. Głośno było m.in. o sprawie Polaka, który zabił matkę i trójkę dzieci, ponieważ akurat zmieniał muzykę w telefonie w trakcie jazdy.

O tym, co grozi za używanie smartfona w trakcie prowadzenia auta, można się dowiedzieć się m.in. z naszego materiału w Poradniku Polaka w UK: "Kara za rozmowę przez telefon podczas jazdy autem".

 

  Komentarze


  • Kakadu
   12 kwietnia, 16:29

   Brawo, jestem 100% za, w dobie wybierania glosowego, Android Auto/Apple CarPlay nie ma wytlumaczenia na takie zachowanie. Ale wszyscy wiedza o co chodzi - ZOMBIE wpatrzeniw Instagram i Facebook, bo moze akurat polajkuja moje zdjecie z zatloczonej plazy w Hiszpanii. I to dotyczy kazdej nacji.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama