Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policja zwiera szyki przed meczem Rosji z Grecją

Policja zwiera szyki przed meczem Rosji z Grecją
Warszawska policja chce zapobiec powtórce z zeszłego wtorku, gdy w mieście doszło do bijatyk polskich i rosyjskich kiboli. Tymczasem do stolicy zmierzają pociągami i samolotami zmierzają tysiące kibiców ze Wschodu.
Reklama
Dziś wieczorem Rosja gra z Grecją. Pulę biletów nie wykupionych przez Greków przekazano do sprzedaży w Rosji i w efekcie na trybunach będzie zaledwie 4 tysiące Greków, za to 20 tysięcy Rosjan. Również dzisiaj we Wrocławiu odbędzie się mecz Polski z Czechami, więc w warszawskiej strefie kibica zapewne nie zabraknie polskich fanów piłki.

Po wtorkowych zajściach posypały się słowa krytyki na policję, że nie reagowała wystarczająco szybko i pozwoliła sytuacji wymknąć się spod kontroli. Dlatego dzisiaj siły porządkowe są pod dodatkową presją, by nie dopuścić do kolejnych bijatyk.

"Uśmiechnięci fani są w Warszawie mile widziani. Ale jeśli zobaczymy innych, tak, jak ostatnio, to będziemy ich natychmiast zatrzymywać" - powiedział rzecznik stołecznej policji, Maciej Kowalski. Do Warszawy przyjadą dodatkowe oddziały policji z Gdańska i Krakowa. Uruchomiono też specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać wszelkie chuligańskie wybryki.

Również rosyjskie władze starają się zapanować nad swoimi kibicami, zwłaszcza na samym stadionie. UEFA zagroziła bowiem odebraniem Rosji sześciu punktów w kwalifikacjach do następnych Mistrzostw Europy jeśli w związku z wcześniejszym zachowaniem rosyjskich fanów, incydent z udziałem Rosjan, którzy poturbowali stewardów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
 

  Komentarze


  • To Juz...
   16 czerwca 2012, 15:16

   Dawno powinno byc rozwiazane - odpowiednie kary dla zadymiarzy,
   odpowiednie srodki zapobiegawcze i takze odpowiednie kary dla klubow sportowych za chamskie zachowanie ich kibicow, to ostatnie
   jest najskuteczniejszym lekarstwem... na co czekaja?...

  • Anna B.
   16 czerwca 2012, 18:54

   Nastepna madra po OHP. 'HULIGAN' Gratulacje. A ilu do stolicy zmierza pociagami i samolotami zmierza kibicow?

  • Czytelniczka
   16 czerwca 2012, 20:47

   Moze Ci z nizszym wyksztalceniem maja wiecej kultury jak Pani sie wydaje.Ja bynajmniej zycze zeby bylo spokojnie bez incydentow.

  • Czytelnik
   16 czerwca 2012, 21:59

   Grecy wygrali 1:0
   Czesi wygrali 1:0(a Kermit Smuda myślał,że mu się uda)
   W drugiej połowie nasi grali tak jak by im oprócz piłki przeszkadzały koszulki,spodenki,skarpetki i buty.
   Za koszulkę Lewandowskiego oddaną na aukcję ktoś zaoferował ponad 100 tys.A to biedaczyna przepłacił.
   Najwyższy czas skończyć z "nic się nie stało"

  • Czytelnik
   16 czerwca 2012, 22:02

   ja znow wiedzialem ze tak bedzie

  • Kiblol
   16 czerwca 2012, 22:08

   Dlaczego nigdy nie lubiłem oglądać piłki nożnej? Odpowiedz sama nasuwa się na język :)Zero profesjonalizmu u polskich piłkarzy

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.02.2019
  GBP 4.910 złEUR 4.324 złUSD 3.833 złCHF 3.808 zł

  Sport


  Reklama