Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policja w Krefeld: Zaprzestano pościgu za Polakami z noworodkiem

Policja w Krefeld: Zaprzestano pościgu za Polakami z noworodkiem
Policja wstrzymała pościg w oczekiwaniu na decyzję sądu. (Fot. Thinkstock)
Niemiecka policja zaprzestała poszukiwań polskich rodziców, którzy wbrew decyzji Jugendamtu zabrali ze szpitala w Krefeld swoje dwudniowe dziecko i uciekli z nim. Prokuratura nie uznała tego czynu za karalny - poinformowała rzeczniczka policji w Krefeld.
Reklama

"Jeżeli jednak sąd potwierdzi pisemnie przekazanie prawa do opieki nad dzieckiem Jugendamtowi, będziemy musieli rozpocząć poszukiwania dziecka, ponieważ to urząd do spraw młodzieży ma w tym przypadku wyłączne prawo do decydowania o jego miejscu pobytu" - wyjaśniła dziś rzeczniczka.

Rodzice - 18-letnia matka i 24-letni ojciec - zabrali dwudniowego noworodka w czwartek wieczorem z kliniki w Krefeld w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec.

Jugendamt podjął wcześniej decyzję o objęciu dziecka opieką. Z komunikatu policji wynika, że ze względu na sytuację rodzinną nie można było wykluczyć powstania zagrożenia dla zdrowia dziecka. Ze względu na ochronę danych Jugendamt nie podał konkretnych powodów podjęcia takiej decyzji.

Rodzice zostali poinformowani o decyzji oznaczającej, że nie wolno im było zabrać dziecka bez zgody urzędników.

Policja przypuszcza, że rodzice ukryli się w Polsce. Rzeczniczka policji w Krefeld przekazała, że strona niemiecka nie kontaktowała się jeszcze z polskimi władzami.

W zeszłym roku Jugendamty zabrały rodzicom ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia blisko 85 tys. dzieci. Pracownicy urzędów krytykowani są z jednej strony za opieszałość i brak zdecydowania, gdy dochodzi do znęcania się, a nawet śmierci dzieci, z drugiej zaś strony za zbyt pospieszne ingerowanie w życie rodzin.

 

  Komentarze


  • Lenka
   4 grudnia 2017, 21:43

   może zainteresują się niepełnoletnimi dziewczynkami będącymi żonami ich nowych gości albo gwałtami na dzieciach w ośrodkach dla tzn pseudouchodźców a od polskich dzieci precz

  • Killuminati
   5 grudnia 2017, 05:59

   Jugendamt to mafia w dodatku nie legalna takie dzieci sa sprzedawane pedofilom innym na organy reszta do burdeli jeszcze inne sprzedaja jakims sektom l, tak to wyglada. Za czasow II wojny swiatowej tez niemcy zabrali okolo 500tys polskich dziecidzieci pub wiecej i jedynie 1/3 sie odnalazla po latach.. To jest depopulacja nas Slowian Od zarania dziejow. Kto ze chce poszukac ten znajdzie wiecej na temat tego wszystkiego a Judgedamt to nazisci !

  • THC
   5 grudnia 2017, 09:29

   Nie umieja zadbac o dzieci a pozniej uciekaja. Pewnie tez ich nie stac, albo jakies patole. hue hue hue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama