Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policja apeluje do Brytyjczyków: Nie dawajcie pieniędzy bezdomnym

Policja apeluje do Brytyjczyków: Nie dawajcie pieniędzy bezdomnym
Bycie bezdomnym stało się dochodowym zajęciem. (Fot. Getty Images)
Policja kolejny rok z rzędu zaapelowała do mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby nie dawali się oszukać i nie przekazywali jakichkolwiek funduszy osobom bezdomnym. Skala problemu, pomimo licznych wezwań, wciąż rośnie.
Reklama

Jak przekazali policjanci, każda osoba bezdomna ma możliwość skorzystania z pomocy licznych organizacji charytatywnych. W każdej chwili osoby bezdomne mogą również udać się do bezpłatnych hosteli.

Przestępcy próbują wykorzystać dobre serce mieszkańców Wielkiej Brytanii i tworzą zorganizowane grupy "bezdomnych", którzy koczują zwłaszcza w pobliżu głównych ulic miast, gdzie przepływ gotówki jest większy - ostrzega policja.

"Wszyscy muszą wiedzieć, że ci ludzie wychodzą z hosteli lub wynajmowanych mieszkań, biorą ze sobą śpiwór i przez kilka godzin siedzą w pobliżu tłocznych miejsc, wykorzystując litość i dobroduszność innych" - przekazano.

"Rekordziści potrafią uzbierać kilkaset funtów dziennie" - dodają funkcjonariusze.

Fakt, że coraz więcej osób podszywa się pod bezdomnych nie oznacza, że problem osób bez dachu nad głową nie istnieje. Sytuacja wygląda najgorzej w Londynie, który jest zamieszkiwany przez 25 procent wszystkich bezdomnych na Wyspach.

Eksperci zwracają uwagę, że bardzo rzadko ktoś rzeczywiście potrzebujący pomocy trafia na ulicę. "Takie osoby mają możliwości skorzystania z programów wsparcia, których nie brakuje. Potrzebna jest tylko chęć" - przekazali eksperci z organizacji charytatywnej Crisis.

 

  Komentarze


  • Raze
   16 lutego, 20:39

   No trzeba być moronem, żeby finansować tych pasożytów. Rzeczywiście to bardzo dochodowe zajęcie.

  • Karol
   16 lutego, 20:40

   Bezdomność w UK jest na życzenie. Pracując nawet za najniższą krajową można coś wynająć i żyć na normalnym poziomie.

  • Marek Polskie
   16 lutego, 22:57

   Ja osobiście poznałem przez kilka lat około 50 bezdomnych i tych których poznałem żaden z nich nie żebrał na ulicy !!!! korzystali z darmowych gorących posiłków w różnych miejscach -jadłodalnie takie kościelne lub na ulicy w wyznaczonym miejscu o danej godzinie gorące posiłki były przywożone. Kąpiele mieli darmowe 1 raz lub nawet 2 razy na tydzień. Tylko z dzielnicy na dzielnice trzeba było się przedostać. Sam dawałem im bardzo dużo pieniędzy do reki i to był wielki błąd !!!!!!! Ciężko jest tę sprawę tu opisać. Poznawałem i poznałem ICH Bardzo Dobrze na darmowych wczasach ze mną. POMOC Taka

  • Ona
   17 lutego, 09:59

   A jeden taki pod Victoria Train Station siedzi i żebrze,to on okradł mnie 2 lata temu.Szczupły blondyn z takim grymasem na gębie.....uważajcie.

  • THC
   17 lutego, 12:58

   Dziękuje moji polscy rodacy ze mnie wspieracie pod mostem hue bue

  • Do Karol
   17 lutego, 23:53

   Mozna zyc na normalnym poziomie za najnizsza krajowa? Chyba na wsi jakies na polnocy kraju, bo na poludniu to wiecej niz polowe pensji wydasz na wynajem ciasnego pokoju...

  • THC
   18 lutego, 22:09

   Rozumiem pracowac za minimum zaraz po przyjzdzie do UK, ale z tego co widze sa i osoby co po dziesieciu latach dalej za minimum do roboty chodza. Wynika to zapewne z niskiej samooceny i braku ambicji. Czy ostatnie zdanie mozna zastapic slowem 'len smierdzacy benefitem?' huehuehue ;D Spakowani?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama