Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Poles took the 5th place in the prestigious Les Voiles de St. Barth

Poles took the 5th place in the prestigious Les Voiles de St. Barth
Załogą Ocean Challenge Yacht Clubt. (Fot. Facebook/Polski Związek Żeglarski)
Przemysław Tarnacki dowodzący załogą Ocean Challenge Yacht Club zajął piąte miejsce w największej klasie jachtów Maxi 1 w prestiżowych regatach Les Voiles de St. Barth. Na wodach wokół karaibskiej wyspy St. Barthelemy zwyciężyli amerykańscy żeglarze.
Advertisement
News available in Polish

Rywalizacja odbywała się przy średnim i silnym wietrze dochodzącym do 26 węzłów. Dwudziestoosobowa załoga Ocean Challenge Yacht Club płynęła na jachcie Green Dragon (Volvo Ocean Race 70), na którym triumfowała pięć tygodni temu w regatach Commodores Cup i Heineken Regatta na St. Maarten.

"Jestem dumny z mojej załogi! Żegluga na takim jachcie, w takich warunkach i z taką konkurencją - to zderzenie ze ścianą, z którego wyszliśmy jednak obronną ręką" - stwierdził skipper Tarnacki.

Jak zaznaczył, "gdyby przydzielono nas do bardziej dla nas właściwej grupy Maxi 2, zajęlibyśmy wyższą lokatę. Jednak nie to jest tutaj istotą. Doświadczenie jakie wywozimy z pojedynków z najlepszymi załogami i żeglarzami na świecie jest bezcenne. Myślę, że nikt z członków naszej profesjonalno-amatorskiej załogi nie przypuszczał, że może wykrzesać z siebie tyle siły".

Biało-czerwoni cieszyli się również, że polska bandera i proporzec klubu mógł powiewać w porcie Gustavia w elitarnym gronie pełnym żeglarzy z Pucharu Ameryki czy regat Volvo Ocean Race.

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Les Voiles de St. Tropez.

W grudniu 2017 roku załoga klubu zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich z Sydney do Hobart. W sierpniu 2019 roku Polacy wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement