Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak złapany przed posterunkiem policji. Miał przy sobie pięć noży

Polak złapany przed posterunkiem policji. Miał przy sobie pięć noży
Sędzia skazał Polaka na wyrok w zawieszeniu. (Fot. Thinkstock)
Polak został przyłapany z pięcioma nożami przed posterunkiem irlandzkiej gardy w hrabstwie Mayo. Narzędzia były pomalowane na czarno, aby nie rzucały się w oczy. Mężczyzna przyznał się do winy, dzięki czemu otrzymał wyrok w zawieszeniu.
Reklama

Mateusz Batiuk został zatrzymany 24 maja przed posterunkiem przy Lord Edward Street w Ballinie. W jego torbie gardziści odkryli w sumie pięć noży.

Mundurowych zawiadomiła pracownica sklepu, w którym Polak nabył narzędzia. Sprzedawczynię zaniepokoiło dziwne zachowanie klienta. Gardziści odnaleźli go dzięki monitoringowi miejskiemu. W momencie aresztowania jeden z noży wystawał z torby.

Podczas rozprawy okazało się, że 26-latek, który nie posiada stałego miejsca zamieszkania, cierpi na schizofrenię paranoidalną i w czasie zatrzymania nie leczył się. Jak tłumaczył, kupił noże, gdyż wydawało mu się, że jest śledzony.

Batiuk, który mieszka w Irlandii od 8 lat, został skazany na podstawie ustawy o broni. Sąd wziął pod uwagę fakt, że Polak był wcześniej 7-krotnie karany za kradzieże, zakłócanie porządku i przemoc. Ukradł między innymi myjkę ciśnieniową z firmy wynajmującej narzędzia w Ballinie, a także niepokoił jedną z mieszkanek miasta. Mężczyzna miał ją śledzić w drodze do lasu, a następnie usiąść koło niej na ławce i wbić w drewniane oparcie duży nóż.

Obrońca Polaka przekonywał podczas rozprawy, że jego klient obecnie zażywa leki i jest w “o wiele lepszej formie”. Sędzia skazał go na 4 miesiące pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 18 miesięcy. Ponadto nakazał mu przyjmowanie lekarstw oraz zakazał posiadania noży w miejscach publicznych.

 

  Komentarze


  • Ech życie!!!
   19 września 2017, 15:20

   A czy ten obrońca Polaka co tak bronił schizofrenika ma wogule jakieś pojęcie o chorobie i skutkach nie zażywania tabletek?
   A potem zdziwienie ze schizofrenik popełnił przestępstwo lub kogos zabił (niechcący) bo miał urojenia!!!szok!co się wyprawia w tych sadach!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama