Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak z Dublina winny napaści seksualnych. Wpadł przez DNA

Polak z Dublina winny napaści seksualnych. Wpadł przez DNA
Mężczyzna został uznany za winnego stawianych mu zarzutów. (Fot. Dublin Circuit Criminal Court)
Dubliński sąd uznał za winnego 33-letniego Polaka, który oskarżony był o napaść seksualną na dwie kobiety oraz napaść z nożem na trzecią. Policjanci wpadli na trop Sławomira Gierłowskiego, kiedy przeprowadzili testy DNA.
Reklama

Według Independent.ie, Sławomir Gierłowski wciąż nie przyznaje się do napadów, do których doszło w dublińskiej dzielnicy Clondalkin w 2011, 2015 i 2016 roku. Według oskarżenia, wszystkie te sprawy łączy DNA Polaka.

Jedna z kobiet została zaatakowana w maju 2016 roku, koło przystanku tramwajowego. Według jej zeznań, sprawca zaatakował ją nożem. Broniąc się, kobieta złapała ostrze, które przecięło ścięgna w 3 palcach.

We wrześniu 2015 z kolei napastnik zarzucił ofierze na szyję skórzany pas i przygniótł ją do ziemi.

"Zakleił jej usta i unieruchomił ręce taśmą klejącą, a potem wykorzystał seksualnie. Kolejna sprawa sięga 2011 roku, gdy w tej samej okolicy ktoś pobił i wykorzystał seksualnie inną kobietę" - relacjonuje portal.

Rozprawa w Dublin Circuit Criminal Court trwała dwa tygodnie. Prokurator zeznała, iż wszystkie zdarzenia łączą jednoznaczne ślady DNA pozyskane z krwi i spermy. W 2016 roku dodatkowo na kurtce Gierłowskiego wykryto krew napadniętej, a na butelce po piwie, znalezionej w okolicy zdarzenia, jego ślinę.

Polakowi zarzucono w sumie 9 przestępstw, w tym bezprawne uwięzienie, napaść i atak na tle seksualnym. Wyrok skazujący zapadnie na oddzielnej rozprawie.

Jak podał dziennik "Irish Times" Gierłowski mieszkał i pracował w Irlandii od 2008 roku. 

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   23 marca, 13:39

   nawpuszczali bydła i teraz są skutki .... husaria

  • Lukasz
   23 marca, 13:50

   A gdzie zdjęcia i nazwiska terrorysyów ?

  • Do czytelnika
   23 marca, 15:31

   Największe bydło to ty i THC, acha jeszcze wasz nowy kumpel polski landlord.

  • Polski landlord
   23 marca, 15:54

   Raz na moim flacie doszło do zbiorowego gwałtu na jednym panu z Częstochowy,trochę się nie dziwię 12 chłopa zdala od domu,po piątkowej wypłacie, zalkocholizowani no i doszło do zbeszczeszczenia jego godności osobistej 11 razy, od tej pory wszystkim nowym lokatorom na wstępie zaznaczam,że za podobne incydenty mają w trybie natychmiastowym buta za drzwi bez możliwości odzyskania Bonda.Narazie jest spokój.

  • Jas
   23 marca, 21:24

   Lukasz bo terroryści to dobrzy ludzie,mordują i gwałcą w imie religii a Polak nie jest muzolem i taka jest różnica.

  • THC
   24 marca, 08:39

   Teraz jego beda gwalcic hehehehe ;D

  • Rudy
   24 marca, 10:25

   znam gościa pochodzi z krępy słupskiej ojciec go bił od małego

  • Anonim
   25 marca, 00:13

   Rudy ja tez go znam ale nie slyszalem o czymś takim jak to , żeby ojciec go bił, z tego co słyszałem to były próby gwałtu a nie faktycznie gwałty ,z czym nie do końca jest pewne ze to On to zrobił bo kobiety go nie rozpoznały wiec może ktos, kto napisał ten artykuł napierw dobrze przyjrzy sie sprawie ,a nie pisze rzeczy wyssane z palca,nie wiem kto takich informacji im udzielił .Tomka tez uznali winnym, tez mieli dowody, a po 18 latach okazało sie ,że to jednak nie On. Ludzie przestańcie w końcu tak bezgranicznie ufać mediom , bo Oni celowo nakręcają afery bo bez tego nie mieliby o czym pisać.

  • Anonim
   25 marca, 08:21

   Rudy a ty sam uciekałeś z polski dobrze wiesz za co miałeś nieźle porobione pod kopułką a teraz sie wypowiadasz? Już trzeba było nic nie pisać ruda niemyśląca istoto.

  • Dupaty
   26 marca, 08:47

   Oczywiscie niewinny . Jak kazdy z elity narodu ktory trafil do UK bo w polskich pierdlach zle dawali zrec.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama