Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak symulował wypadek. Wpadł przez detektywa

Polak symulował wypadek. Wpadł przez detektywa
Sąd uznał, że Polaka słusznie zwolniono z pracy. (Fot. Thinkstock)
Polak najpierw symulował uszkodzenie kręgosłupa, a następnie pozwał pracodawcę o niesłuszne zwolnienie. Sąd odrzucił skargę. O decyzji zadecydowało nagranie z monitoringu oraz śledztwo prywatnego detektywa.
Reklama

Sprawa sięga września 2016 roku. Polak, którego nazwiska nie podano, był zatrudniony jako kontroler jakości świeżych produktów. Podczas podnoszenia skrzynki z jabłkami mężczyzna miał poczuć ostry ból i upuścić ciężar.

"Pracownik zgłosił incydent przełożonym, a następnie skorzystał z 6-tygodniowego zwolnienia, pomimo że 2 lekarzy zakładowych uznało go za zdolnego do pracy. W kręgosłupie nie doszło do żadnych przemieszczeń, a mężczyzna był w stanie nosić swoją córkę po schodach” - relacjonuje "The Irish Times”.

Do zdarzenia, według dziennika, doszło w dniu, w którym zmienił się grafik pracy Polaka.

"Wcześniej on i jego żona pracowali w różnych godzinach, dzięki czemu mogli się zajmować na zmianę córką” - kontynuuje "IT”.

Gdy po obejrzeniu nagrań z monitoringu, na których wyraźnie widać, że pracownik podnosił skrzynkę bez oznak bólu, firma zatrudniła prywatnego detektywa. Jego zadaniem było śledzenie Polaka podczas jego zwolnienia chorobowego.

"W rezultacie, w grudniu 2016 roku, pracodawca wszczął procedurę zwolnienia dyscyplinarnego. W liście napisał, iż żaden wypadek nie miał miejsca, a rzekomy poszkodowany symulował” - donosi dalej dziennik.

W odpowiedzi firma otrzymała od prawnika Polaka wezwanie do podjęcia odpowiedzialności za wypadek.

Sprawa trafiła ostatecznie przed Workplace Relations Commission. Po obejrzeniu nagrania, na którym widać jak pracownik podnosi i opuszcza skrzynkę bez oznak bólu oraz wysłuchaniu raportu detektywa, który widział, jak nosi on córkę - trybunał odrzucił roszczenia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama