Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak skazany na więzienie za nazwanie księdza "sk***synem"

Polak skazany na więzienie za nazwanie księdza "sk***synem"
Do zdarzenia doszło przed mszą w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ennis. (Fot. Wikipedia)
48-letni bezdomny Polak z Irlandii otrzymał karę 2 miesięcy pozbawienia wolności po tym, jak nazwał katolickiego księdza 'sk***synem'. Do zdarzenia doszło w zeszłym miesiącu przed katedrą w Ennis w hrabstwie Clare.
Reklama

26 stycznia odurzony alkoholem Tomasz H. obrażał nie tylko duchownego, ale również interweniujących oficerów gardy - informuje Thejournal.ie.

Sędzia Patrick Durcan podkreślał podczas rozprawy, że mężczyzna "używał najbardziej plugawych i obrzydliwych słów". "To godne pogardy" - zaznaczył.

Durcan dodał też, że bezdomny Polak, który ma na swoim koncie już 40 innych wyroków skazujących (głównie za znieważanie), "jest uciążliwy dla miasta".

Adwokat Tara Godfrey przekonywała w sądzie, że jej klient, który pochodzi z rodziny wojskowej, wstydzi się tego, jak nisko upadł. Zapewniała też, że szuka pomocy w walce alkoholizmem i "wkłada w to dużo wysiłku".

Sędzia, poproszony o zawieszenie kary więzienia, odpowiedział: "To byłaby strata czasu". "Żyjemy w społeczeństwie, w którym ludziom wydaje się, że mają swobodę atakowania każdego, kto ma władzę i nie liczą się z konsekwencjami. To nie stanie się w tym sądzie" - dodał.

Tomasz H. - oprócz kary 2 miesięcy pozbawienia wolności - otrzymał też dwuletni zakaz wejścia na teren katedry.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama