Menu

Polak skazany na dożywocie

Polak skazany na dożywocie
Fot. Thinkstock
Irlandzki sąd skazał na dożywocie 35-letniego Polaka z Cavan za zamordowanie obywatela Rumunii.
Reklama
Do tragedii doszło w październiku 2012 r. w domu przy Connolly Street w Cavan. Ofiara to obywatel Rumunii, 40-letni Costel Catalin Cretu, który został śmiertelnie pchnięty nożem na oczach swojej partnerki. Jak donosił "Irish Independent", mężczyzna przyjechał do Irlandii zaledwie na 10 dni przed dramatycznymi wydarzeniami.

W związku z zabójstwem policja aresztowała 35-letniego Przemysława T. z Cavan. Polskiemu imigrantowi postawiono zarzut napaści ze skutkiem śmiertelnym, a także kradzieży z włamaniem, bowiem z domu denata zniknęło 300 euro. W trakcie śledztwa ustalono także, że 12 godzin po zdarzeniu oskarżony kupił bilet do Polski.

W czasie trwania procesu Polak nie przyznawał się do zabójstwa. Przemysław T. potwierdził jedynie, że uszkodził drzwi mieszkania ofiary. Podczas śledztwa ustalono, że Polak poszedł do mieszkania Rumuna z zamiarem dokonania rabunku.

Przysięgli - stosunkiem głosów 10:2 - uznali go winnym zamordowania rumuńskiego obywatela. Ława obradowała prawie 10 godzin. Na niekorzyść oskarżonego zadziałały popełnione przez niego w przeszłości przestępstwa - zarówno w Irlandii, jak i w Polsce.

Sąd skazał 35-latka na wyrok dożywocia.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.12.2019
  GBP 5.091 złEUR 4.283 złUSD 3.870 złCHF 3.909 zł

  Sport


  Reklama