Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak skazany na 3 lata za uprawę konopi

Polak skazany na 3 lata za uprawę konopi
Polak zajmował się przez wiele miesięcy uprawą konopi. (Fot. Thinkstock)
Polak prowadzący w hrabstwie Mayo profesjonalną plantację marihuany trafił na 3 lata do więzienia. W wynajmowanym domu znaleziono rośliny o wartości 237,6 tys. euro.
Reklama

Ponad 300 krzaków marihuany zostało znalezionych przez irlandzką policję podczas przeszukania nieruchomości w Ballinchalla, The Neale (południowe Mayo). Policja zatrzymała najemcę domu, 56-letniego Marka A.

“Podczas styczniowej rozprawy Polak przyznał się do posiadania konopi z zamiarem sprzedaży oraz do ich uprawy. Zdaniem policji, było to jak dotąd największe odkrycie narkotyków w historii regionu Mayo” - informuje “The Connaught Telegraph”.

Rośliny były hodowane w dwóch sypialniach na piętrze domu - jednej na parterze, a także na strychu. W lokalu zainstalowano obejście licznika prądu ESB.

Obrońca oskarżonego tłumaczył, że przyjechał on do Irlandii po tym, jak w Polsce “nastały dla niego trudne czasy”. Na Zielonej Wyspie miał spotkać się z człowiekiem, z którym skontaktował go znajomy. Otrzymał pieniądze na wynajem domu, podpisał umowę na swoje nazwisko i wpłacił depozyt.

“Według adwokata, Polak mieszkał w domu od stycznia do września 2016 roku. W styczniu 2017 powiedziano mu, by ponownie się wprowadził. W tym czasie nieruchomość została przekształcona na plantację. Mężczyzna miał początkowo odmówić, ale został pobity przez dwóch mężczyzn” - pisze gazeta.

Skazując Polaka na karę wiezięnia, sędzia podkreślił, iż był on częścią poważnego narkotykowego biznesu. Na poczet kary zaliczył 13 miesięcy, które skazany spędził wcześniej w areszcie.

 

  Komentarze


  • Tyuioper
   27 kwietnia, 11:41

   kolejny człowiek okradziony przez bandytów z policji tym razem Polak. Proceder policyjny trwa juz od bardzo dawna . gdyby tak ludzie z karabinami wpadali na komisariat po roślinki o 5 rano to ładnie tak ? jakby się wtedy czuli gliniarze , dodam jeszcze ,ze koleś płacił czynsz i płacił podatek a na posterunku pijaczyny siedzą za nasze pieniądze i marnują paliwo bo po kebaba to z buta się nie da trzeba samochodem policyjnym. Firma policja sprawdza sie jesli chodzi o ochronę społeczeństwa ,ale w wielu sprawach totalna klapa

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama