Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak podejrzany o zamordowanie matki: "Jestem Hitlerem"

Polak podejrzany o zamordowanie matki: "Jestem Hitlerem"
Gardziści wciąż prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety. (Fot. Twitter/@GardaCC)
Irlandzkim mediom udało się dotrzeć do szokującego materiału wideo, na którym podejrzany o zamordowanie siekierą matki twierdzi, że jest 'prawdziwym Adolfem Hitlerem'. 32-letni Polak stanął dziś przed sądem.
Reklama

Tomasz P. został aresztowany 8 stycznia, półtorej godziny po tym, jak Garda przyjęła zgłoszenie o incydencie w Ardee (hr. Louth).

Ciało Elżbiety P. znaleziono w holu domu we wtorek o godz. 11:30. Policję zawiadomiła sąsiadka ofiary. Przybyli na miejsce śledczy znaleźli w domu siekierę.

Uzbrojeni gardziści ruszyli na poszukiwania Tomasza P. Aresztowano go w domu jego dziewczyny. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przesłuchany na posterunku, a dziś stanął przed sądem dystryktowym w Droghedzie. Jak przekazał Independent.ie, policja nie poszukuje nikogo innego w związku ze sprawą.

“Polka, która przyjechała 10 lat temu do Irlandii z Wrześni (woj. wielkopolskie), mieszkała z mężem od 7 lat w Ardee. Para była przez lokalną społeczność bardzo szanowana” - dowiedział się portal.

Z oświadczenia Gardy wynika, że gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ofiara jeszcze żyła.

“Odpowiedzieliśmy na wezwanie do poważnego incydentu w Clonmore Estate na terenie Ardee. Na miejscu znaleźliśmy ciężko ranną kobietę, która zmarła po naszym przybyciu. Miejsce zbrodni zostało zabezpieczone. Jak dotąd aresztowaliśmy jedną osobę. W dochodzeniu pomaga nam wiele innych osób” - skomentował komisarz Des McTiernan podczas konferencji prasowej na posterunku w Ardee.

Tymczasem media dotarły do opublikowanego wcześniej w internecie filmu, w którym oskarżony twierdzi, że jest “prawdziwym Adolfem Hitlerem”.

“Mówi także, iż matka uprawiała na nim czarną magię oraz o dzieciństwie w Polsce, pociągach, UFO i diamentach. W nagraniu dwa razy podkreśla, że potrzebuje pomocy” - przekazał Independent.ie.

Wczoraj w Our Lady of Lourdes Hospital w Droghedzie przeprowadzono sekcję zwłok Elżbiety P.

Tymczasem śledczy badali cztery różne związane z przestępstwem miejsca w Ardee i okolicach, ustalając ruchy zabójcy. Pierwsze to dom, w którym znaleziono zwłoki, następnie nieruchomości na Cherrybrook Estate (oddalony o około 2 km) oraz przy Bridge Street, a także porzucony dom na kółkach w Drumconrath (około 8 km od Ardee).

Policja przsłuchała także taksówkarza, który feralnego dnia woził Tomasza P.

“Według lokalnych źródeł mężczyzna najpierw powiedział taksówkarzowi, że jedzie kogoś zabić, a potem, że zrobiłby to powtórnie. Poprosił kierowcę o zawrócenie do Ardee po tym, jak zostawił torbę w opuszczonym domu. Kazał się zawieźć do domu przy Bridge Street. Zaniepokojony konwersacją taksówkarz zgłosił to na komisariat” - informuje portal.

Podejrzany był znany policji jako narkoman winny pieniądze lokalnym dilerom. Mężczyzna najprawdopodobniej był w złej kondycji psychicznej.

Śmierć Elżbiety P. wstrząsnęła szczególnie lokalną polską społecznością. Jeden z bliskich przyjaciół rodziny stwierdził, że kobieta “była dla jego dziecka jak babcia”.

“Wraz z mężem spędzała u nas Wigilię. Przynieśli dla naszego synka prezenty. Często nas odwiedzali i nigdy nie przychodziła z pustymi rękami, zawsze miała coś ładnego dla mojego 2-latka. Była szczęśliwą kobietą. Kochali się z mężem. W Polsce miała dwoje wnucząt” - poinformował mężczyzna, który wolał pozostać anonimowy.

Jutro do Irlandii ma przyjechać córka zmarłej. Mąż zamordowanej przebywa u znajomych.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   10 stycznia, 17:52

   Czarna magie uprawiaja z pewnoscia nie Polacy. Chcialam was uprzedzic ze w tym kraju sa tacy ktorzy lubia sie podsywacpod innych I czerpac z tego korzysci, nie tylko finansowe. Kobieta moze by zyla jeszcze.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.06.2019
  GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

  Sport


  Reklama