Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak okradał kościoły w Irlandii za pomocą lizaka

Polak okradał kościoły w Irlandii za pomocą lizaka
Tylko pomyśleć, że słodki lizak może być narzędziem złodzieja... (Fot. Thinkstock)
Pięć miesięcy w więzieniu spędzi Polak, który przy pomocy lizaka wykradał z kościołów monety. Złodziej grasował w irlandzkich hrabstwach Galway i Clare w Irlandii. 39-letni imigrant z Polski regularnie opróżniał puszki z datkami wiernych.
Reklama

Plan Polaka był prosty. Wystarczył mu lizak oklejony dwustronną taśmą klejącą, którego wkładał do puszek lub zamkniętych pudeł na datki za zapalone w kościołach świece.

Monety łatwo przyklejały się do lizaka z taśmą, a złodziej nie musiał siłować się z zamkiem na klucz.

Kiedy zorientowano się, że z puszek giną pieniądze, sprawdzono kamery monitoringu. W ten sposób szybko zidentyfikowano złodzieja.

Nie wiadomo dokładnie, jak długo mężczyzna bogacił się w ten sposób. Na liście kościołów, z których udowodniono mu kradzież monet, są między innymi: St Flannan’s Church w Kilkee, Miltown Malbay w Clare, St Joseph’s Church czy St Colman’s Church w Gort.

Wczoraj w sądzie Gort District Court zapadł wyrok w sprawie Polaka. Sędzia Durcan podkreślił, że 39-letni ojciec dwójki dzieci obraził ludzi, którzy przekazują pieniądze w związku ze swoja wiarą, a także działał przeciwko kościołom, które są miejscami kultu i przeciwko działalności charytatywnej, ponieważ pieniądze zebrane w skrzynkach były właśnie na nie przeznaczone.

Poza karą więzienia mężczyzna musi zapłacić również grzywnę w wysokości 150 euro. Polak zadeklarował też datek w wysokości 50 euro.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama