Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak aresztowany pod zarzutem zmuszania do niewolnictwa rodaka w Bradford

Polak aresztowany pod zarzutem zmuszania do niewolnictwa rodaka w Bradford
Policja i funkcjonariusze GLAA w Bradford aresztowali Polaka za wyzysk i zmuszanie do pracy rodaka. (Fot. Getty Images)
21-letni Polak został aresztowany pod zarzutem zmuszania do niewolniczej pracy swojego rodaka. Mężczyzna, który był ofiarą przestępcy, został uwolniony przez funkcjonariuszy Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) w Bradford w Anglii.
Reklama

W oświadczeniu opublikowanym przez GLAA poinformowano, że 27-letni mężczyzna otrzyma pełne wsparcie jako ofiara niewolnictwa i handlu ludźmi. Ofiara zatrudniona była w sektorze spożywczym.

Mężczyzna został "zwabiony” do przyjazdu do Anglii obietnicą lukratywnej pracy w 2018 roku. Na miejscu okazało się, że zarobki Polaka były kontrolowane, wydzielane, a tygodniówka wynosiła 50 funtów.

27-latek został uratowany przez funkcjonariuszy GLAA oraz policjantów West Yorkshire Police 7 marca 2019 roku. Policja nie podaje tożsamości Polaków. 

Wiele ofiar zmuszanych jest do niewolniczej pracy w sektorze spożywczym. (Fot. Getty Images)

Serwis www.foodmanufacture.co.uk informuje, że oficerowie GLAA w pażdzierniku 2018 roku razem z policją w Suffolk aresztowali 20-letniego obywatela Rumunii za zmuszanie do niewolniczej pracy swojego rodaka w Ipswich.

W tym samym miesiącu policja zatrzymała również parę, która zajmowała się sprowadzaniem nielegalnych imigrantów do pracy w fabrykach w Leicester, a także mężczyznę w Walii za wyzysk pracowników.

Gdzie uzyskać pomoc lub zgłosić problem?

Każdy, kto podejrzewa, że zna osobę, która jest ofiarą współczesnego niewolnictwa lub handlu ludźmi, może poinformować o tym funkcjonariuszy GLAA pod numerem telefonu: 0800 432 0804. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piatku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Poza tymi godzinami można telefonować pod numer: 0115 959 7049. Aby porozmawiać z funkcjonariuszami, trzeba zadzwonić pod numer telefonu 0115 959 7052.

Z GLAA można również skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: intelligence@gla.gov.uk.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   14 marca, 13:16

   Polacy i wszystko jasne

  • THC
   14 marca, 17:23

   Same orzelki. huehuehue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama