Menu

Połączenie American Airlines z Chicago do Krakowa przesunięte na 2021 r.

Połączenie American Airlines z Chicago do Krakowa przesunięte na 2021 r.
Połączenie z Chicago do Krakowa miało mieć charakter sezonowy, od 7 maja do 23 października. (Fot. Getty Images)
Linia lotnicza American Airlines, która w maju miała uruchomić swoje pierwsze połączenie do Polski - z Chicago do Krakowa przełożyła te plany na 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa - podała firma w komunikacie.
Reklama

Jak głosi komunikat opublikowany na stronie przewoźnika, w związku z rekordowym niskim zapotrzebowaniem klientów, American Airlines dokona tego lata dalszych ograniczeń swoich połączeń, w tym zawiesi ponad 60 proc. oferowanych miejsc na trasach międzynarodowych w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, a także opóźni uruchomienie nowych tras, w tym połączenia z Chicago (ORD) do Krakowa (KRK) do 2021 r.

"Zmiany te są spowodowane znacznie zmniejszonym zapotrzebowaniem klientów, a także ograniczeniami podróży wprowadzonymi przez rządy - oba związane z pandemią koronawirusa (COVID-19)" - głosi komunikat.

Zgodnie z pierwotnymi planami, połączenie pomiędzy chicagowskim lotniskiem O'Hare a Kraków Airport miały mieć charakter sezonowy, od 7 maja do 23 października. Planowano wykonywane pięciu lotów w tygodniu Boeingiem 787-8.

  Komentarze
  • Ciekawi zycia😍🌏🌍🌎🏩🏪
   5 kwietnia, 07:34

   Przeciez tyle POLAKOW pragnie w tym cassie odwiedzic Polske, trzeba ograniczac ale nie do przesady!!...??! 🤗😍🤔🌏🌎🌍🏩

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama