Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy zajęli 5. miejsce w prestiżowych regatach Les Voiles de St. Barth

Polacy zajęli 5. miejsce w prestiżowych regatach Les Voiles de St. Barth
Załogą Ocean Challenge Yacht Clubt. (Fot. Facebook/Polski Związek Żeglarski)
Przemysław Tarnacki dowodzący załogą Ocean Challenge Yacht Club zajął piąte miejsce w największej klasie jachtów Maxi 1 w prestiżowych regatach Les Voiles de St. Barth. Na wodach wokół karaibskiej wyspy St. Barthelemy zwyciężyli amerykańscy żeglarze.
Reklama

Rywalizacja odbywała się przy średnim i silnym wietrze dochodzącym do 26 węzłów. Dwudziestoosobowa załoga Ocean Challenge Yacht Club płynęła na jachcie Green Dragon (Volvo Ocean Race 70), na którym triumfowała pięć tygodni temu w regatach Commodores Cup i Heineken Regatta na St. Maarten.

"Jestem dumny z mojej załogi! Żegluga na takim jachcie, w takich warunkach i z taką konkurencją - to zderzenie ze ścianą, z którego wyszliśmy jednak obronną ręką" - stwierdził skipper Tarnacki.

Jak zaznaczył, "gdyby przydzielono nas do bardziej dla nas właściwej grupy Maxi 2, zajęlibyśmy wyższą lokatę. Jednak nie to jest tutaj istotą. Doświadczenie jakie wywozimy z pojedynków z najlepszymi załogami i żeglarzami na świecie jest bezcenne. Myślę, że nikt z członków naszej profesjonalno-amatorskiej załogi nie przypuszczał, że może wykrzesać z siebie tyle siły".

Biało-czerwoni cieszyli się również, że polska bandera i proporzec klubu mógł powiewać w porcie Gustavia w elitarnym gronie pełnym żeglarzy z Pucharu Ameryki czy regat Volvo Ocean Race.

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Les Voiles de St. Tropez.

W grudniu 2017 roku załoga klubu zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich z Sydney do Hobart. W sierpniu 2019 roku Polacy wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama