Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy wzięli udział w pochodzie Remembrance Sunday

Polacy wzięli udział w pochodzie Remembrance Sunday
W corocznym pochodzie nie zabrakło Polaków. (Fot. Wiktor Moszczyński)
W niedzielę odbył się przemarsz 10 000 kombatantów i przedstawicieli organizacji opiekujących się weteranami wojennymi. W pochodzie, który miał miejsce pod pomnikiem nieznanego żołnierza na Whitehall, wzięli udział również Polacy.
Reklama

Defiladę oglądały nie tylko tłumy mieszkańców Londynu, ale również sami członkowie rządu i przedstawiciele rodziny królewskiej m.in. królowa Elżbieta II i książę Karol.

Wśród maszerujących znalazł się 30-osobowy zespół działaczy trzech polskich organizacji: Polish Heritage Society, Poland Street oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Polskich Weteranów.

Jednym z uczestników pochodu był 93-letni porucznik Janusz Kacprzyk-Kent, weteran Powstania Warszawskiego, który zgłosił się do podziemia, gdy miał zaledwie 15 lat.

Na marszu można było również dostrzec trzy pokolenia rodziny Januszewskich czy rektora Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie.

Na udział Polaków w wydarzeniu zwróciła uwagę stacja BBC. W prowadzonej na żywo relacji przypomniano, że Polska obchodzi obecnie 100-lecie odzyskania niepodległości, a wielu Polaków służyło w siłach zbrojnych na Zachodzie wspólnie z Brytyjczykami.

Na Wyspach żyje wielu weteranów wojennych z Polski. (Fot. Wiktor Moszczyński)

 

  Komentarze


  • Tm
   13 listopada 2018, 19:43

   Teraz zauwazyli Palakow? Szkoda ze wczesniej najpierw ich wykorzystano do walki o wolnosc i zycie angoli a pozniej ponizano , wysmiewano i dyskryminowano. Miedzy czasie wystawili Polakom rachunek za utrzymanie ich tzw. bohaterow. Wstret i obrzydzenie takim wyrachowanym i zaklamanym ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama