Polacy w meczach Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Bayernu (fot. Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w przegranym 2:3 meczu Bayernu Monachium z Manchesterem City w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tego dnia w Champions League wystąpił także inny Polak - Arkadiusz Milik z Ajaksu Amsterdam.

Lewandowski wykorzystał w 45. minucie dośrodkowanie Jerome'a Boatenga, choć nie trafił czysto w piłkę - próbował główkować, a odbił ją barkiem. To zmyliło bramkarza gospodarzy Joe Harta. Było to drugie trafienie napastnika Bayernu w trwających rozgrywkach. Decyzją trenera Polak opuścił boisko w 84. minucie.

Pomimo porażki lider niemieckiej ekstraklasy jest pewny awansu do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie E. We wcześniejszym spotkaniu CSKA Moskwa zremisowała 1:1 z AS Roma, a rezerwowym bramkarzem gości był Łukasz Skorupski.

Milik rozegrał cały mecz w barwach zespołu z Amsterdamu, ale mistrz Holandii uległ w stolicy Francji 1:3 Paris Saint Germain. Ajax już przed tą kolejką nie miał szans na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie F i walczy jedynie o możliwość gry w Lidze Europejskiej.

Dzisiaj szansę występu będzie miało trzech innych biało-czerwonych. Piłkarzem Malmoe FF, które zmierzy się w Szwecji z Juventusem Turyn, jest Paweł Cibicki, w barwach Bayeru Leverkusen z AS Monaco może zagrać w Niemczech Sebastian Boenisch, natomiast w starciu w Londynie pomiędzy Arsenalem a Borussią Dortmund w pierwszym składzie gości najprawdopodobniej znajdzie się Łukasz Piszczek.

Wiadomo już, że z powodu kontuzji nie zagrają ani drugi Polak w BVB Jakub Błaszczykowski, ani bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny.