Polacy w meczach LM

Wojciech Szczęsny nie obronił jednego strzału w meczu ze Stambul Galatasaray 4:1 (Fot. Getty Images)
Czterech polskich piłkarzy wystąpiło w wczorajszych meczach Ligi Mistrzów. Po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do gry Jakub Błaszczykowski. Pomocnik Borussii Dortmund wbiegł na boisko w 84. minucie spotkania z Anderlechtem Bruksela (1:1).

Klubowy kolega Błaszczykowskiego Łukasz Piszczek nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy ze względu na drobny uraz, którego nabawił się w piątkowym spotkaniu ligowym z Hoffenheim. Dortmundczycy już wcześniej wywalczyli awans do 1/8 finału, a we wtorek zapewnili sobie utrzymanie pierwszego miejsca w grupie D.

Drugą pozycję w tej grupie zajął Arsenal Londyn. Bramkarz "Kanonierów" Wojciech Szczęsny nie obronił jednego strzału, ale jego koledzy zagrali skutecznie w ataku, pokonując w Stambule Galatasaray 4:1.

W Lizbonie cały mecz z Benficą rozegrał obrońca Bayeru Leverkusen Sebastian Boenisch. Polak otrzymał żółtą kartkę, a jego drużyna zremisowała 0:0, zapewniając sobie miejsce wśród 16 najlepszych na kontynencie.

Malmoe FF Pawła Cibickiego zajęło ostatnią lokatę w grupie A i kończy przygodę z europejskimi pucharami. W ostatniej kolejce mistrz Szwecji przegrał na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 2:4. Polski pomocnik grał od 80. minuty.