Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy w grupie najbardziej zagrożonych ubóstwem w Szkocji

Polacy w grupie najbardziej zagrożonych ubóstwem w Szkocji
W Szkocji mieszka prawie 100 tys. Polaków. (Fot. Getty Images)
Polacy, katolicy i muzułmanie są w grupie najbardziej potrzebujących i zagrożonych ubóstwem - wynika z raportu szkockiego rządu.
Reklama

Rząd szkocki przeanalizował zależność między grupami społecznymi, zdrowiem i ubóstwem. W grupie 20% najmniej uprzywilejowanych w Szkocji, więcej osób było wyznania rzymskokatolickiego niż protestanckiego.

Prawie 30% katolików znalazło się w gronie najbardziej ubogich, 24% muzułmanów i 15% członków kalwińskiego Kościoła Szkocji – podaje dziennik "The Scotsman”.

"35% członków polskich społeczności w Szkocji znalazło się w grupie najbardziej potrzebujących. Jeśli chodzi o Szkotów, dotyczyło to 20% społeczeństwa” – podkreśla szkocki dziennik.

W raporcie zwrócono też uwagę na zależność między zamożnością a stanem zdrowia. Analizy wykazały również, że około jedna piąta dorosłych w Szkocji pali. Grupa etniczna Polaków ma wyższy wskaźnik palenia niż średnia w Szkocji.

Ponadto okazało się, że lesbijki, geje i osoby biseksualne (LGB) częściej cierpią z powodu złego ogólnego stanu zdrowia, długotrwałej choroby i niższego samopoczucia psychicznego niż osoby heteroseksualne.

Szacuje się, że w Szkocji mieszka około 100 tysięcy Polaków. Cała populacja regionu to 373 000 osób.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama