Menu

Polacy w Wielkiej Brytanii po raz piąty oddadzą krew

Polacy w Wielkiej Brytanii po raz piąty oddadzą krew
O tej szlachetnej akcji piszą media z całego świata. (Fot. British Poles)
Polacy, którzy mieszkają na Wyspach, po raz kolejny organizują się w celu masowego oddania krwi do brytyjskich szpitali. Akcja zainicjowana w 2015 r przez British Poles stała się w ostatnich latach jedną z najbardziej pozytywnych inicjatyw.
Reklama

Setki zdjęć z logiem #polishblood, które przedstawiają Polaków oddających krew w brytyjskich szpitalach i stacjach krwiodawstwa, co roku zalewają media społecznościowe, a o tej szlachetnej akcji piszą media z całego świata. 

W ostatnim czasie można zauważyć wiele pozytywnych aspektów w relacjach polsko-brytyjskich. Oficjalnie honorowany jest wkład polskich matematyków w rozszyfrowanie Enigmy, a w parlamencie zorganizowano kilka prestiżowych debat na temat pozytywnego wkładu Polaków w gospodarkę Wielkiej Brytanii. Zorganizowano też wystawę o udziale Polaków w ratowaniu Żydów; wiele mówi się o polskich lotnikach. 

Rządy Polski i Wielkiej Brytanii organizują coroczny strategiczny szczyt, odbywa się Forum Belwederskie dla przedstawicieli kultury. W polityce i kulturze wiele się dzieje, a Polacy zgrupowani wokół British Poles skupiają się na budowaniu przyjaźni między krajami. 

Do akcji dołączają tysiące Polaków. (Fot. Twitter/@BritishPoles)

Ambasadorami kampanii #polishblood są w tym roku m. in.: instruktorka krav magi Agnieszka Kupiec, biznesmen Andrzej Rygielski oraz znany polski kucharz na Wyspach - Damian Wawrzyniak.  Honorowym ambasadorem akcji jest pułkownik Otton Hulacki, żołnierz 2. Korpusu Polskiego gen. Wł. Andersa.

Rejestracja w celu oddania krwi zajmuje tylko 2 minuty:

Chętni, którzy chcą przyłączyć się do akcji, proszeni są o drukowanie kartek #polishblood i robienie sobie zdjęć podczas oddawania krwi - brytol.com/polishblood.jpg, a następnie przesyłanie ich British Poles na Facebooku lub pocztą mailową na info@britishpoles.uk. Jak co roku, będą one publikowane na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia #polishblood na Facebooku.  Akcja potrwa od 22 do 29 sierpnia 2019.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama