Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy w Evesham: Groby zniszczone przez wiatr, nie wandali

Polacy w Evesham: Groby zniszczone przez wiatr, nie wandali
Polska grupa opiekująca się nagrobkami zapowiada, że uszkodzenia wkrótce zostaną usunięte. (Fot. Twitter/@BritishPoles)
Polskie groby na cmentarzu w brytyjskiej miejscowości Blockley w hrabstwie Gloucestershire zostały zniszczone przez wiatr i spadające drzewa, nie był to akt wandalizmu - przekazała Maria Kwiecień z lokalnej polskiej grupy 'Evesham - Mocni w Panu'.
Reklama

Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiły się nieprawdziwe doniesienia opublikowane przez grupę British Poles o tym, że ok. 140 polskich grobów znajdujących się na cmentarzu "zostało zdewastowanych" przez wandali. Informację podchwyciło wielu komentatorów, a także polskich i brytyjskich mediów, m.in. "Daily Mail".

Pierwsze doniesienia informowały również o tym, że cmentarz znajduje się w Evesham w hrabstwie Worcestershire, co wkrótce zostało zweryfikowane jako błędna informacja.

Dziś rano Maria Kwiecień z opiekującej się cmentarzem grupy "Evesham - Mocni w Panu" potwierdziła, że według informacji polskiej społeczności i zdjęć przekazanych przez okolicznych mieszkańców, uszkodzenia zostały spowodowane przez spadające podczas wichury drzewa, a nie wskutek aktu wandalizmu.

"Ktoś podchwycił naszą informację o zniszczeniach i dodał od siebie fałszywe informacje o tym, że to byli jacyś wandale. My tak nie mówiliśmy i napisaliśmy wręcz, że prosimy o nieoskarżanie nikogo, bo nie mamy potwierdzenia, czy to było spowodowane przez kogoś czy naturę" - tłumaczyła.

Źródła w policji w Gloucestershire również potwierdziły, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia dotyczącego zniszczeń na cmentarzu.

Na najbliższą sobotę zaplanowane jest wspólne sprzątanie grobów. Wolontariusze proszeni są o pojawienie się rano o godz. 9:45 czasu lokalnego pod kościołem w Evesham lub bezpośrednio na cmentarzu w Blockley.

 

  Komentarze


  • Eko
   13 marca, 06:54

   Ciekawe ,przeciez nie bylo wichury a wiatr nie wiele wcale hahahahahaha za oknem wiosna

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama