Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy świętowali Polish Heritage Day na wyspie Wight

Polacy świętowali Polish Heritage Day na wyspie Wight
Na imprezie nie zabrakło tancerzy z zespołu ludowego Marysieńka. (Fot. iwobserver.co.uk)
Ludowi tancerze, polscy weterani wojenni i dzieci z lokalnej szkoły sobotniej świętowali pierwszy Polish Heritage Day na wyspie Wight - informuje iwobserver.co.uk.
Reklama

Na imprezie zorganizowanej w Priory School w Whippingham nie zabrakło tancerzy z zespołu ludowego Marysieńka oraz oficerów marynarki z okrętu ORP Błyskawica, który obecnie stacjonuje w Gdyni.

Była także osoba wyjątkowa - weteran II wojny światowej, 97-letni major Otton Z. Hulacki, obecnie mieszkający w Wootton.

"To pierwszy raz, kiedy Polish Heritage Day jest organizowany na wyspie Wight. Polska Szkoła Sobotnia im. ORP Błyskawica zrobi wszystko, co w jej mocy, aby reprezentować polską społeczność na wyspie. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana w kolejnych latach" - podkreśla organizatorka wydarzenia, Karolina Adamska.

Priory School w Whippingham będzie punktem wyborczym dla polskich obywateli podczas nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w niedzielę, 26 maja

Isle of Wight to wyspa należąca do archipelagu Wysp Brytyjskich, oddzielona od brytyjskiego wybrzeża cieśniną Solent. Kształtem przypomina romb o wymiarach 26 na 39 kilometrów i powierzchni 384 km². Główne miasta wyspy to Ryde, Cowes oraz Newport. W sensie administracyjnym wyspa stanowi samodzielną jednolitą jednostkę administracyjną i jednocześnie hrabstwo ceremonialne z Newport jako ośrodkiem administracyjnym.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.07.2019
  GBP 4.752 złEUR 4.267 złUSD 3.786 złCHF 3.851 zł

  Sport


  Reklama