Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy są ofiarami współczesnego niewolnictwa w UK

Polacy są ofiarami współczesnego niewolnictwa w UK
Organizacja SIFA Fireside pomaga bezdomnym i ofiarom współczesnego niewolnictwa. (Fot. Facebook/SIFA Fireside)
Współczesne niewolnictwo w UK nie jest mitem - jedna z organizacji charytatywnych z Birmingham (Sifa Fireside) pomogła ponad 50 osobom. Wśród nich znalazł się Polak, który był bity, trzymany w niewoli i zmuszany do niewolniczej pracy.
Reklama

Ofiarami handlarzy ludzi pada wielu Polaków. Imigranci pracują za głodowe pensje lub zupełnie za darmo. Przestępcy zabierają swoim ofiarom dokumenty i lokują w tragicznych warunkach. Polacy boją się, nie znają angielskiego i nie wiedzą jak poprosić o pomoc.

BBC opisuje historię jednego z uratowanych Polaków. "Polski obywatel, który nie podał swojego nazwiska, był w niewoli przez dwa lata, bito go i stracił pięć zębów" – informuje BBC.

Polak został porwany przez czeską parę w Walsall. Czesi odurzyli go i ukradli mu karty kredytowe. "Czy możesz sobie wyobrazić, że budzisz się o drugiej nad ranem, ponieważ jakiś pijany Czech rzuca się na ciebie, żebyś poszedł i przyniósł mu wódkę?" – cytuje Polaka BBC.

"Albo budzą cię o czwartej rano i każą posprzątać ogród po ciemku. Tylko dlatego, że są pijani i mają taki kaprys, musisz to dla nich zrobić" – relacjonował polski imigrant.

W końcu Polak trafił do organizacji Sifa Fireside, której pracownicy w ciągu dwóch lat pomogli 56 ofiarom współczesnego niewolnictwa.

Od grudnia 2016 r. do grudnia 2017 r. w regionie prowadzono 400 dochodzeń w sprawie niewolnictwa - podała policja West Midlands.

Więcej na temat pomocy ofiarom współczesnego niewolnictwa znajdziesz m.in. na stronie specjalnej kampanii National Crime Agency skierowanej do Polaków. 

 

  Komentarze


  • Hmm
   15 kwietnia, 22:24

   Praca za minimalna krajowa , obecnie jakies £8.20 na godzine brutto to tez swego rodzaju niewolnictwo. Nie wystarcza nawet na godne zycie, na podstawy... Sam czynsz jest wyzszy od miesiecznej wyplaty 😞

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama