Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy dzisiaj skaczą w kwalifikacjach w Trondheim

Polacy dzisiaj skaczą w kwalifikacjach w Trondheim
Od lewej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Piotr Żyła. (Fot. Getty Images)
Dzisiaj w Trondheim skoczków narciarskich czekają kwalifikacje do jutrzejszego konkursu, zaliczanego do Pucharu Świata i cyklu Raw Air. Na półmetku norweskiego turnieju liderem jest reprezentant gospodarzy Robert Johansson.
Reklama

Do walki o prawo startu w konkursie przystąpi sześciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek.

Turniej Raw Air odbywa się na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund. Zaplanowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę brane są noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Johansson na półmetku cyklu ma 12,9 pkt przewagi nad Austriakiem Stefanem Kraftem. Stoch, który triumfował w nim w ubiegłym roku jest szósty, a do lidera traci 96,3 pkt.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 16:40czasu GMT.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama