Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy chcieli przemycić migranta do UK w trumnie

Polacy chcieli przemycić migranta do UK w trumnie
Dwaj kierowcy, którzy zostali aresztowani, tłumaczyli, że nie wiedzieli, iż mężczyzna był w pojeździe. (Fot. Getty Images)
Dwaj polscy zawodowi kierowcy ciężarówek zostali skazani przez sąd w Boulogne-sur-Mer na północy Francji na 14 miesięcy więzienia każdy za próbę przemytu irackiego migranta w ciężarówce z trumnami załadowanej na pociąg jadący pod Kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii.
Reklama

"Polacy pojawili się 2 kwietnia na miejscu załadunku pociągu Eurostar, deklarując, że wiozą w ciężarówce puste trumny do Wielkiej Brytanii" - przekazał agencji AFP prokurator z Boulogne-sur-Mer, Pascal Marconville, potwierdzając informację regionalnego dziennika "La Voix du Nord".

Dzięki dokładnej kontroli, "wykryto nielegalnego imigranta z Iraku, który znajdował się w jednej z trumien".

Dwaj kierowcy, którzy zostali aresztowani, tłumaczyli, że nie wiedzieli, iż mężczyzna był w pojeździe. "Jednak bez zdjęcia plomby z trumny i bez pomocy osoba, która w niej leżała, nie mogła wyjść" - zaznaczył Marconville.

Obu kierowców skazano za "pomoc cudzoziemcom o nieuregulowanym statusie w transporcie w niegodnych warunkach".

"W tym przypadku istnieją okoliczności obciążające, ponieważ umieszczenie człowieka w trumnie w celach transportowych nie jest godne szacunku" - skomentował prokurator. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama