Pogrom w Monachium! Real zagra w finale Ligi Mistrzów!

Radość Realu z awansu do finału Ligi Misztrzów (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium przegrał u siebie z Realem Madryt 0:4 (0:3) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów.
Na Allianz Arenie już na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy było praktycznie wiadomo, która z drużyn wystąpi w finale zaplanowanym na 24 maja na Estadio da Luz w Lizbonie.

Podopieczni Carlo Ancelottiego pierwsze dwa skuteczne ciosy wyprowadzili po stałych fragmentach gry, które w odstępie zaledwie czterech minut na gole zamienił po strzałach głową Sergio Ramos. Reprezentant Hiszpanii najpierw wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Luki Modricia, a następnie skierował piłkę do siatki po wrzutce z rzutu wolnego Angela Di Marii.

Trzeci gol był już znakiem firmowym "Królewskich" w tym sezonie. Wzorowo wyprowadzona kontra, piłkę dostaje na połowie rywala Gareth Bale, który natychmiast dostrzegł lepiej ustawionego Cristiano Ronaldo i ten płaskim precyzyjnym strzałem zdobył swoją piętnastą bramkę w tej edycji rozgrywek.

Po przerwie Bayern już tylko straszył wicemistrzów Hiszpanii uderzeniami z dystansu, ale Iker Casillas pewnie bronił takie próby Robbena, Ribery'ego czy Kroosa. Nie pomogły zmiany ani nieustający doping kibiców.

Mistrzów Niemiec dobił jeszcze celnym strzałem z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo.

Przed tygodniem "Królewscy" również zwyciężyli na Santiago Bernabeu 1:0 i to oni po 12 latach przerwy znów zagrają o główne trofeum najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie z Chelsea Londyn lub Atletico Madryt.