Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pogoda w UK: Zimowy podmuch wiosny

Pogoda w UK: Zimowy podmuch wiosny
W niektórych częściach kraju meteorolodzy zapowiadają wiosenny śnieg. (Fot. Getty Images)
W weekend mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą zapomnieć o wiosennej aurze - w kraju będzie chłodniej, a gdzieniegdzie może nawet spaść śnieg. To jednak nic w porównaniu z informacjami, jakie meteorolodzy mają dla Wyspiarzy na pierwsze dni kwietnia.
Reklama

Niepokojące mapy pogodowe przedstawiają temperatury, które na początku przyszłego miesiąca mogą spaść nawet do -10 st. Celsjusza. To za sprawą lodowatego powietrza, które nadejdzie z Arktyki.

Temperatury zaczną spadać w całej Wielkiej Brytanii już w weekend. "Największy spadek odnotuje Anglia i Walia" - informuje Simon King z BBC Weather.

Również Carol Kirkwood z BBC ostrzega przed lokalnymi przymrozkami, które wystąpią już jutro wieczorem. "Co więcej, na szczytach wzgórz północnej Szkocji może spaść śnieg" - zaznacza meteorolog.

Jeśli chodzi o opady, jutro z rana należy się ich spodziewać na południowym wschodzie kraju, ale ogólnie dzień będzie pochmurny, ale suchy.

Za spadek temperatur w ten weekend odpowiada polarne morskie powietrze, które charakteryzuje się m.in. tym, że na ogół przynosi ochłodzenie w ciepłej porze roku.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama