Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pogoda w UK: Czekają nas przymrozki i gradobicia

Pogoda w UK: Czekają nas przymrozki i gradobicia
Burze z gradem mogą wystąpić przede wszystkim w Szkocji. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wysp muszą się na kilka dni pożegnać z piękną wiosną. W kraju będzie deszczowo, a miejscami nawet złapie mróz. Mogą wystąpić też burze z gradem.
Reklama

Jeszcze w sobotę londyńczycy wygrzewali się w 20 st. Celsjusza, a w brytyjskiej stolicy było cieplej niż w Maroku i na Costa del Sol.

Z kolei już wczoraj rano na północy Wielkiej Brytanii chwycił mróz i termometry pokazywały nawet 5 st. na minusie, czyli aż 10 kresek mniej niż poprzedniego dnia.

"Nadchodzące dni będą wyglądać zupełnie inaczej niż zeszły tydzień. Ochłodzi się, będzie bardziej deszczowo i może padać grad" - informuje rzecznik Met Office Grahame Madge, cytowany przez Standard.co.uk.

Największy spadek temperatur nastąpi w nocy z wtorku na środę, powodując przymrozki m.in. w Londynie, Midlands i daleko na południu - w Southampton.

"W czwartek będzie mokro, a w nadmorskich częściach północnej Szkocji - od Inverness po Berwick-upon-Tweed - wystąpi ryzyko gradobicia" - ostrzega Madge. "Piątek powinien być bardziej stabilny, z szansą na trochę słońca, ale pogoda w weekend znowu nie będzie nas rozpieszczać" - dodaje.

Wiele jednak wskazuje na to, że Wielkanoc będzie ciepła i słoneczna. "Z obecnych modeli pododowych wynika, że pod koniec kwietnia przyjdzie do nas ciepłe powietrze znad Afryki i słupki rtęci pokażą nawet 26 st. Celsjusza" - informuje Brian Gaze z Weather Outlook.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama