Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podwyżki za gaz i energię w UK. Ile zapłacimy za rachunki?

Podwyżki za gaz i energię w UK. Ile zapłacimy za rachunki?
Wzrost cen energii ma swoje uzasadnienie w rosnących cenach na rynku hurtowym. (Fot. Getty Images)
Od 1 kwietnia czeka Wyspiarzy seria podwyżek za gaz i prąd. Ich skutki odczują miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii - informuje 'Metro'.
Reklama

Brytyjski regulator rynku energii Ofgem podniesie limit cen taryf zmiennych przy łączeniu prądu i gazu o £117 do £1 254 funtów rocznie. Wzrośnie również limit cenowy dla klientów korzystających ze stałych taryf i systemu przedpłaty - o £106 do £1 242 w skali roku. 

Ofgem uspokaja, że nawet po kwietniowym wzroście ci, którzy zawarli umowy, w tym na standardowe taryfy zmienne (SVT), nadal będą oszczędzać średnio od 75 do 100 funtów rocznie dzięki limitowi cen, który wprowadzono w styczniu.

Wzrost cen energii ma swoje uzasadnienie w rosnących cenach na rynku hurtowym. "To nie spekulacja stoi za wzrostem cen energii, ale tak zwane czynniki fundamentalne" - podkreśla Dermot Nolan, szef Ofgem.

Regulator rynku energii ponownie przyjrzy się cenom energii w sierpniu, przed kolejną aktualizacją limitu w październiku - informuje "Metro".

Eksperci przypominają, że proste czynności, takie jak np. lepsza izolacja termiczna domu, mogą trwale obniżyć rachunki i sprawić, że mieszkanie będzie bardziej komfortowe.  

 

  Komentarze


  • Lolek
   7 lutego, 16:52

   Ale jazda, A Ustawa o wstrzymaniu podwyrzek za energie ktos tu o czyms zapomnial ? obiecanki cacanki , Sateld Status - obiecanki cacanki. Normalnie cyrk na kolach

  • Mirek London
   8 lutego, 06:19

   Ty, Lolek - gramatyki sie naucz pacanie bo wstyd rodakom przynosisz. Trzeba bylo do szkoly chodzic a nie pod budke z piwem.

  • Xx
   8 lutego, 07:21

   Czy jest jakis kraj w którym ludzie zarabiaja godnie , w którym sa normalni politycy , w ktorym nie ma żadnych podwyzek w prądzie w gazie w żywnosci , czy jest kraj w którym nie ma inwigilacji , czy jest taki kraj w którym nie ma niewolnictwa w pracy , kraj w którym pracowac powinno sie po to aby życ a nie po to aby za.....alac od świtu do wieczora aby utrzymywac wielkich panów w kazdym kraju , czy jest taki kraj gdzie ludzie nie sa głodni , gdzie nie ma bezdomnosci , gdzie nikt nie płacze , gdzie wszyscy obywatele w swoim kraju są szczęsliwi a nawet powinni , kraj bez strachu i wojen,NIE MA

  • Fan Clarksona
   8 lutego, 08:13

   Powyzki wszystkiego a wypłaty? Takie same maja byc? Hunia sie robi wieksza niz w polsce..

  • Wyjebanebothsidecoin
   8 lutego, 09:24

   XX masz stop procent racji. Według pewnych społeczności mieszkańcy ziemi są trzymani jak fermy ludzkie :) Jest ich tyle ile krajów a raczej ich granic co skolei inni chcą zrobić jedną wielka fermę i w tym mają być lepsi od poprzednich :) jedni i drudzy walczą przeciwko sobie tylko o władzę nad tymi kurnikami :) a nazywają swoich przeciwników lewicą lub prawicą :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama