Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podsłuchiwanie iPhonem? Apple naprawił błąd w FaceTime

Podsłuchiwanie iPhonem? Apple naprawił błąd w FaceTime
Błąd aplikacji odkrył 14-latek. (Fot. Getty Images)
Apple zaktualizował system iOS i tym samym naprawiło błąd FaceTime'a pozwalający na szpiegowanie użytkowników - podała agencja Reutera. Koncern postanowił również nagrodzić 14-letniego Granta Thompsona, który odkrył istnienie podatności.
Reklama

Thompson otrzyma od Apple'a nagrodę pieniężną. Firma zadeklarowała także wsparcie finansowe edukacji nastolatka.

Według przedstawicieli koncernu Tima Cooka, przeprowadzony został "szczegółowy audyt bezpieczeństwa usługi FaceTime", a podczas naprawiania groźnego błędu ujawniono nieprawidłowości dotyczące działania funkcji Live Photos. Apple nie podało jednak szczegółów dotyczących wadliwego działania ruchomych zdjęć w swoich urządzeniach. Poinformowało jedynie, że obie usterki zostały naprawione.

Grant Thompson i jego matka po odkryciu podatności przez tydzień próbowali skontaktować się z firmą Apple - podaje z kolei serwis Gizmodo. To pokazuje, jak problematyczne bywa zgłaszanie zagrożeń związanych z bezpieczeństwem sprzętu i oprogramowania.

Media donoszą, że Apple planuje w przyszłości zmodyfikować system zgłaszania podatności w taki sposób, by mogli z niego korzystać również zwykli użytkownicy, którzy odkryją nieprawidłowości w działaniu produktów tej firmy.

 

  Komentarze


  • Gonzo
   9 lutego, 05:59

   Gościu przeczytał raport ojca który pracuje dla specjalnych służb, i za przyzwoleniem Apple podsluchuja niektóre osoby. Młody geniusz nie mógł sam dokonać odkrycia bo każda transmisja jest szyfrowania a klucze są ciężkie do złamania i wymagają ogromnego wkładu finansowego.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama