Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podróż w długi weekend: Korki na drogach, prace na torach

Podróż w długi weekend: Korki na drogach, prace na torach
"Wieki" może trwać samo wydostanie się z miasta. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ruszą na długi majowy weekend. Tłoczniej zrobiło się na dworcach i krajowych drogach. W związku z tym warto wiedzieć, jak zaplanować podróż pociągiem i których tras unikać.
Reklama

Z badania RAC wynika, że pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem mieszkańcy Wielkiej Brytanii zaplanowali ok. 22 milionów podróży - o 8 milionów więcej niż podczas długiego weekendu pod koniec maja w ub. roku. 

Największego tłoku na drogach należy spodziewać się w sobotę - głównie od godz. 10:00 do 15:00. Kierowcy powinni wyruszyć tak wcześnie, jak to możliwe, aby uniknąć zatorów. Największy ruch może panować na trasach prowadzących na wybrzeża i do parków narodowych - informuje "The Guardian".

W niektórych pociągach może być bardzo tłoczno. (Fot. Getty Images)

Highways England zapewnia, że na czas bank holiday wstrzyma roboty drogowe na odcinkach dróg o łącznej długości ok. 1 000 km, co oznacza, że bez problemu będzie można przejechać po 97 proc. kluczowych tras w Anglii.

Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które planują podróż pociągiem. Poważne prace inżynieryjne będą prowadzone na West Coast Main Line. Linia, po której poruszają się zarówno pociągi pasażerskie, jak i towarowe, łączy Londyn, Birmingham, Liverpool, Manchester i Glasgow. Każdego roku korzystają z niej miliony pasażerów.

Jak informuje Network Rail, trzeba być przygotowanym, że na tory wyjedzie mniej pociągów, a część podróżnych będzie musiała skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Szczegółowe informacje o połączeniach najlepiej sprawdzić na stronie internetowej danego przewoźnika.

Inne prace inżynieryjne obejmują wymianę torów między Farringdon i West Hampstead w Londynie, powodując przekierowanie usług Thameslink. Autobusy zastąpią też pociągi między Wickford i Southend Victoria w Essex, co ma związek z modernizacją okablowania napowietrznego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama