Podium w Titisee-Neustadt bez Polaków. Najbliżej był Kubacki

Czego dzisiaj zabrakło...? Na zdjęciu Dawid Kubacki, który wypadł najlepiej z Polaków. (Fot. Getty Images)
Dawid Kubacki zajął dzisiaj szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Zwyciężył Norweg Halvor Egner Granerud, a pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodak Daniel-Andre Tande i Austriak Stefan Kraft.

Granerud w obu seriach oddał najdłuższe skoki - 140 oraz 138,5 m. Tandego - 138,5 i 138 m - wyprzedził o 2,4 pkt. Strata Krafta (138 i 136 m) była już wyraźna - 8,1 pkt.

Granerud tym samym wrócił na zwycięską ścieżkę i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - o 264 punkty wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera. Norweg na przełomie listopada i grudnia wygrał pięć konkursów z rzędu, ale później zawiódł w Turnieju Czterech Skoczni, który padł łupem Kamila Stocha.

Dzisiaj Polak, który na tym obiekcie triumfował w sobotę, zajął dopiero 17. miejsce. W obu seriach miał najbardziej niekorzystne warunki wietrzne, ale również nie ustrzegł się błędów. "Pierwszy skok był totalnie spóźniony, drugi zresztą też. Zabrakło mi energii, głowa nie współpracowała z nogami" - przyznał.

Stoch po pierwszym skoku (123,5 m) był 25. W drugiej próbie uzyskał 131 m i zaliczył wyraźny awans. Kubacki natomiast był szósty już na półmetku i utrzymał tę pozycję. Skoczył 134 i 137 m.

Dziewiąty był Jakub Wolny (136 i 134 m), 16. Piotr Żyła (129 i 131 m), 21. Andrzej Stękała (129,5 i 128 m), 28. Aleksander Zniszczoł (128,5 121,5 m) i 30. Paweł Wąsek (128 i 120 m).

W klasyfikacji generalnej Stoch jest trzeci ze stratą 326 pkt do Graneruda. Kolejne miejsca zajmują Kubacki i Żyła. Biało-czerwoni nadal prowadzą w Pucharze Narodów, ale nad Norwegami mają już tylko 18 pkt przewagi.

Na kolejny weekend zaplanowano zawody w Zakopanem - w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Kamil Stoch królem Turnieju Czterech Skoczni!

PŚ w skokach: Bez chwili wytchnienia, w weekend konkursy w Titisee-Neustadt

PŚ w skokach: Kubacki drugi w prologu w Titisee-Neustadt

PŚ w skokach: Stoch wygrał w Titisee-Neustadt, Żyła trzeci