Menu

Poczta Polska uhonorowała znaczkiem Annę Walentynowicz

Poczta Polska uhonorowała znaczkiem Annę Walentynowicz
Anna Walentynowicz to polska działaczka społeczna, opozycjonistka w PRL, działaczka Wolnych Związków Zawodowych, współzałożycielka NSZZ „Solidarność”. (Fot. Getty Images)
Portret Anny Walentynowicz widnieje na najnowszym znaczku Poczty Polskiej, który trafił właśnie do obiegu.
Reklama

Uroczysta prezentacja znaczka z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka odbyła się w Stoczni Gdańskiej, w historycznej Sali BHP. Obecna była rodzina opozycjonistki oraz przedstawiciele Poczty Polskiej.

"Dzisiaj Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek z wizerunkiem Anny Walentynowicz. To wyraz uznania dla tej wybitnej postaci. Nazwisko Anny Walentynowicz ma swoje godne miejsce w historii polskiego ruchu robotniczego i historii Polski. Emitując ten znaczek Poczta Polska wypełnia niezwykle ważną misję edukacyjną" - podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Nie ulega wątpliwości, że to jedna z najważniejszych postaci w najnowszej historii Polski. Odegrała kluczową rolę w latach 80 i 90. Kiedy na początku sierpnia 1980 r., na pięć miesięcy przed odejściem na emeryturę, rozwiązano z nią umowę o pracę, robotnicy Stoczni Gdańskiej zażądali natychmiastowego przywrócenia jej do grona zatrudnionych. Właśnie to żądanie stało się pierwszym postulatem strajku, który rozpoczął się 14 sierpnia w Stoczni Gdańskiej" - podsumował prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

  Komentarze
  • Eurosceptyk
   26 czerwca, 16:27

   Za rzadow PO na takie uhonorowanie zwyklym znaczkiem pocztowym mozna by czekac ruski rok. W historiografii lewackiej to Walek vel Bolek sam 'tymi recami' obalil komune, choc tak naprawde biesiadowal z Jaruzelem i oberpolicmajstrem Kiszczem przy okraglym stole, dobijajac dilu miedzy czerwonymi i ich agentami z opozycji. Jak ktos ma jeszcze jakies watpliwosci, niech zada sobie trud i pooglada Walka na fejsie albo poszuka wywiadow z nim na necie. Kiedy ten nadety balon peknie?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama