Po remisie w Lipsku Bayern wciąż nie jest mistrzem

Podczas spotkania nie padły żadne gole. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium, w którego składzie cały mecz rozegrał Robert Lewandowski, zremisował na wyjeździe z RB Lipsk 0:0 w przedostatniej kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bawarczycy nie są jeszcze pewni tytułu, bo zwycięstwo odniósł wicelider Borussia Dortmund.

Przed tą kolejką monachijczycy mieli cztery punkty przewagi nad BVB. Aby zapewnić sobie siódmy z rzędu tytuł mistrzowski, w sobotę musieli zdobyć przynajmniej tyle samo punktów co dortmundczycy.

To się nie udało. W Lipsku gole nie padły, natomiast BVB po zaciętym meczu pokonała u siebie Fortunę Duesseldorf 3:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Amerykanin Christian Pulisic (41.), Duńczyk Thomas Delaney (53.) i Mario Goetze (90+2)., a dla gości trafili Oliver Fink (47.) oraz Dawid Kownacki (90+5.). To czwarta ligowa bramka Polaka, który do Duesseldorfu został wypożyczony z Sampdorii Genua 31 stycznia.

W 58. minucie szansę na doprowadzenie do wyrównania na 2:2 miał Belg Dodi Lukebakio, ale uderzył niecelnie z rzutu karnego.

Do składu gospodarzy po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją stopy powrócił Łukasz Piszczek. Z kolei w ekipie Fortuny, która od 82. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adama Bodzeka, Kownacki rozegrał całe spotkanie, a Marcin Kamiński był rezerwowym.

Po dzisiejszych rozstrzygnięciach wciąż prowadzi Bayern z dorobkiem 75 punktów. Borussia Dortmund ma 73, a pewny już trzeciego miejsca RB Lipsk zgromadził 66.

W następną sobotę w ostatniej kolejce Bayern podejmie Eintracht Frankfurt, a BVB zmierzy się na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach. Ze względu na znaczną różnicę bilansów goli lidera i wicelidera Bawarczykom do zdobycia tytułu wystarczy remis.

O ile na szczycie tabeli nie ma jeszcze rozstrzygnięcia, to w sobotę wyłoniono dwóch spadkowiczów. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w elicie nie zagrają Hannover 96 oraz FC Nuernberg, natomiast VfB Stuttgart powalczy o utrzymanie w barażu z trzecim zespołem 2. Bundesligi.