Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Po polsku o "settled status" na stronie rządowej UK

Po polsku o "settled status" na stronie rządowej UK
Na stronie gov.uk można znaleźć informacje na temat rejestracji w Home Office po polsku. (Fot. gov.uk)
Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Tekst wyjaśnia założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej także w innych językach.
Reklama

Na stronie rządowej gov.uk zamieszczono polską wersję informacji dotyczącej rejestracji "settled status", gdzie można się dowiedzieć o samym systemie oraz poznać szczegółowe instrukcje rejestracji.

"Obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii oraz członkowie ich rodzin będą mogli składać wnioski o pozostanie w Wielkiej Brytanii po 30 czerwca 2021 r. w ramach systemu osiedleńczego dla obywateli UE. W przypadku pozytywnie rozpatrzonych wniosków zostanie przyznany status osoby osiedlonej lub tymczasowy status osoby osiedlonej" – czytamy na stronie gov.uk.

W polskiej wersji informacyjnej systemu rejestracji znajdują się punkty dotyczące ogólnego przeglądu systemu, wymogów dotyczących składania wniosku czy sposobu składania wniosku dla dzieci. 

"Można składać wniosek o status osoby osiedlonej lub tymczasowy status osoby osiedlonej dla swojego dziecka, jeżeli nie ukończyło 21. roku życia oraz jest obywatelem Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii lub nie jest obywatelem Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, ale jest nim osoba składająca wniosek" – wyjaśniają urzędnicy.

Polska wersja strony dotyczącej ubiegania się o status osoby osiedlonej zawiera także kontakt do urzędników imigracyjnych Home Office (numer infolinii 0300 123 7379 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00, w soboty i niedziele w godz. od 9:30 do 16:30).

Według Home Office, aby pozostać w Wielkiej Brytanii po 30 czerwca 2021 roku, konieczne będzie złożenie wniosku w ramach systemu osiedleńczego dla obywateli Unii Europejskiej przed 30 czerwca 2021 roku lub 31 grudnia 2020 roku, jeżeli Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej bez umowy.

Link do strony rządowej z informacjami po polsku:
https://www.gov.uk/guidance/settled-status-for-eu-citizens-and-their-families-translations.pl

 

  Komentarze


  • Mistrzunio
   4 kwietnia, 17:39

   Obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii oraz członkowie ich rodzin będą mogli składać wnioski o pozostanie w Wielkiej Brytanii po 30 czerwca 2021 r. w ramach systemu osiedleńczego dla obywateli UE.... Chyba tu jest blad.

  • Czytelnik anonimowy
   4 kwietnia, 20:38

   spakowani ? bieda nadchodzi !

  • Krzysztof Polskie
   4 kwietnia, 23:19

   Setki polakow - moich znajomych nie zrobi tego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Mirek London
   5 kwietnia, 06:22

   Wszedzie panika ! Najwiecej wpisow od Polakow z....Polski !
   Tu w Londynie zadnej paniki a caly problem to robota glupich portali i mediow !

  • Ha
   5 kwietnia, 07:01

   To prawo uk.rezydentury to tylko zarzadzenie ue.jesli ktos tego nie zrobi to jest nielegalnie.deportacja.koszty za leczenie szkole itd.nieuki kochane

  • Adam
   5 kwietnia, 08:02

   Tu juz jest kiepsko . Ceny za media wzrosły benzyna codzienie idzie w góre. Ponad połowa moich znajomych juz wyjechała. A reszta tez sie pakuje. Bedzie mega nagonka po brexicie na Polaków. A życie mi miłe i nie chce dostać nożem

  • Andrew
   5 kwietnia, 09:04

   Sam wstęp jest po Polsku ale złożenie wniosku już nie

  • Gosc
   6 kwietnia, 07:48

   Mieszkam w UK ponad 14 lat, wyjechalammajac 20. Maz tez Polak, dwoje dzieci, mamy prace, mamy swoj dom, zyje sie ok. Jestesmy wlasnie we Wroclawiu i powiem Wam ze jak patrze na te auta, ktorymi ludzie jezdza, na te nieruchomosci (poludnie Wwia), to serio stwierdzam ze to jak my zyjemy w UK to sie chowa do tego jak ludzie zyja tu. Jest kultura przede wszystkim, nie patrzysz na to odwieczne councilowo. Co z tego, ze masz fajny dom jak wychodzisz i widzisz sasiada Polaka cwaniaka z kryminalna przeszloscia, councilowo i wszedzie brod, smrod i ubostwo. I w tym wychowuje sie dzieci.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama