Po dramatycznym finale Real wygrywa Ligę Mistrzów!

Radość Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)
Real Madryt pokonał w Lizbonie Atletico Madryt w finale Ligi Mistrzów 4:1 i został triumfatorem tych prestiżowych rozgrywek.
Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie, lecz nie było w nim wyraźnego faworyta. Obie ekipy często wymieniały ciosy i szukały szansy na strzelenie gola. W 9. minucie meczu z boiska musiał zejść najlepszy snajper Atletico, Diego Costa, a zastąpił go Adrian Lopez.

Wyrównany poziom utrzymywał się aż do 36. minuty, kiedy to Diego Godin strzałem głową pokonał Ikera Casillasa. Trzeba jednak przyznać, że bramkarz "Królewskich" popełnił w tej sytuacji poważny błąd przy wyjściu z bramki. Ostatnie minuty pierwszej połowy pełne były walki, ale nie zmieniły rezultatu na tablicy.

Po zmianie stron, Real rzucił się do ataków, ale nie przynosiły one efektów. Dobrą okazję miał w 54. minucie Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego, ale znakomitą interwencją popisał się Thibaut Courtois. Atletico również miało swoje okazje, a konkretnie Adrian Lopez. On jednak także nie potrafił pokonać Casillasa.

W 62. minucie powinien być remis, ale Cristiano Ronaldo niedokładnie uderzył futbolówkę głową. W 77. minucie Gareth Bale mógł doprowadzić do remisu, kiedy to minął Godina i strzelił po ziemi tuż przy słupku. Okazało się, że pomylił się bardzo niewiele. Ostatnie minuty spotkania to oblężenie bramki Courtoisa, które przyniosło efekt w doliczonym czasie gry. Wtedy to bowiem, Sergio Ramos strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza Atletico.

Pierwsza część dogrywki toczyła się w szybkim tempie pod dyktando Realu. Żadna bramka jednak nie padła. W drugiej odsłonie stało się już jednak to, na co czekali kibice "Królewskich". Angel di Maria wpadł w pole karne i strzelił w bramkarza "Rojiblancos". Ten odbił futbolówkę, ale przy dobitce Garetha Bale'a był już bezradny.

Na dwie minuty przed końcem, wynik spotkania mocnym strzałem z linii pola karnego, podwyższył rezerwowy Marcelo, natomiast w ostatniej minucie meczu pewnym egzekutorem rzutu karnego był Cristiano Ronaldo. Real z Pucharem Ligi Mistrzów!