Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Po Brexicie Polexit? Radosław Sikorski ostrzega

Po Brexicie Polexit? Radosław Sikorski ostrzega
Radosław Sikorski był ministrem w gabinecie premiera Donalda Tuska. (Fot. Getty Images)
'Ruch eurosceptyczny może skłonić kraje Europy Wschodniej do opuszczenia Unii Europejskiej' - ostrzegł były polski minister na londyńskim Uniwersytecie Greenwich. Zdaniem byłego szefa MSZ, taki pęd do opuszczenia Wspólnoty będzie bardzo trudny do zatrzymania.
Reklama

Zdaniem Sikorskiego, eurosceptyczny ruch polityczny w Polsce może wymknąć się spod kontroli, ponieważ partia Jarosława Kaczyńskiego próbuje domagać się ustępstw od Brukseli.  

"Obawiam się, że może popełnić ten sam błąd, co inni eurofobowie w Wielkiej Brytanii. Wydaje mu się, że stara się wywalczyć lepsze warunki z Brukselą, a przecież dokładnie tego samego chcieli torysi” – stwierdził Sikorski.

Jarosław Kaczyński jest głównym aktorem na eurosceptycznej scenie w Polsce. Jego działania mogą nawet nieświadomie doprowadzić do Polexitu - informuje "Sunday Express".

Sikorski pytany o podobne nastroje w innych krajach Europy zauważył, że tak dzieje się właśnie we Włoszech, gdzie prawicowe partie mają większość. Podkreślił, że także w Niemczech popularność zyskuje ugrupowanie europejskich sceptyków.

 

  Komentarze


  • Andy
   13 marca, 10:04

   Kanada, USA, Australia. W Europe ludzie są za bardzo od siebie odizolowani bo mają różne języki. Dlatego zawsze znajdzie się polityk, który przekona ich żeby skakali sobie do gardeł.

  • Emigrant
   13 marca, 11:09

   Panie Sikorski jak pan nie ma wstydu jeszcze zabierać głos na temat kraju który istnieje Pana zdaniem tylko teoretycznie. Czy to nie Pana słowa??? Czy może przytoczyć Panu całe konwersacje z restauracji Sowa??. Łapie się Pan teraz czego może np.w UK na uniwersytecie byle tylko kasę zarobić, a swój kraj Pan sprzedawał razem ze swoimi kolesiami. Powinien mieć Pan zakaz wstępu do Polski

  • Rafal Laskowski
   13 marca, 11:38

   Ten koleś to największy szkodnik po89 no może tylko z Bolkiem może konkurować. Nie chce mi się przypominać jakie głupoty wypisuje małżonka Radosława! Żenada!! Jak to jest Polak? To ja dziękuje za takich bohaterów!

  • Spid3r3k
   13 marca, 11:41

   Rafał Laskowski weź koło i je*nij się w czoło bohaterze 😂😂😂

  • Lulu
   13 marca, 12:18

   "byly minister"- dobrze ze byly,i juz niech nikt nie slucha tego wariata.

  • Kłak
   13 marca, 14:51

   Radek-zdradek

  • PolakUK
   14 marca, 09:54

   POLEXIT daj Boże !!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama