Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Please hold on" w londyńskich autobusach denerwuje pasażerów

Londyńczycy są poirytowani nowym komunikatem, który można usłyszeć podczas jazdy. (Fot. Getty Images)
Transport for London wprowadził zmiany w londyńskich autobusach, które z pewnością zauważył każdy, kto podróżował nimi w ostatnim czasie. Nowy komunikat ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa - w rzeczywistości budzi frustrację i zdenerwowanie.
Reklama

"Please hold on, the bus is about to move" - wygłaszane jest za każdym razem, kiedy pojazd ruszy z przystanku.

Docelowo komunikat został stworzony po to, aby pomóc osobom niepełnosprawnym lub tym, które np. trzymają w ręku telefon lub siatki z zakupami. System ostrzegawczy miał dać im znać, że autobus za chwilę ruszy.

Londyńczycy zwracają jednak uwagę na fakt, że system działa wadliwie, ponieważ komunikat czytany jest za późno.

"Złap się poręczy, autobus zaraz ruszy słyszymy wtedy, gdy ten już się porusza. Za każdym razem!" - komentuje jeden z użytkowników Twittera.

Inni londyńczycy są wyjątkowo poirytowani faktem, że komunikat powtarzany jest zbyt często - nie tylko po każdym zatrzymaniu się na przystanku, ale nawet podczas korków czy na światłach drogowych.

"Drogie TfL. Wasz komunikat to nic innego jak zanieczyszczanie dźwięku. Wygłaszacie go zbyt późno (autobus już jedzie) i zbyt często!" - komentuje internautka Anne Goldgar na Twitterze.

Sam Transport for London jest jednak zdania, że system ostrzegawczy jest potrzebny. Eksperci przytaczają dane, z których wynika, że tylko w ubiegłym roku 3 tys. osób zostało rannych w wyniku nietrzymania się poręczy podczas podróży autobusem.

 

  Komentarze


  • Asdfghj
   16 stycznia, 09:29

   Najbardziej baby z bachorami z tymi wozkami blokują cały autobus. Powinni szybko wprowadzic zakaz wprowadzania wozkow w calym Londynie.

  • Jessica z brajankiem
   16 stycznia, 09:55

   Ja tam zawsze sie wpycham z wuzkiem jak po benefit jade i co mi zrobicie? NIC . Miejsce musi byc :) a wy stojace barany musicie sie tloczyc . Haha

  • Limak
   16 stycznia, 10:18

   Wprowadzić zakaz wpuszczania do autobusów ciebie asdfghj

  • Omg
   16 stycznia, 12:53

   Asdfghj- ciebie trzeba zniszczyc zanim sie rozmnozysz bo jak bedzie mniej "bachorow" a wiecej takich jak ty to swiat brdzie zblizal sie ku koncowi ! Najlepiej to jakby wprowadzili zakaz rodzenia takich jak ty .

  • Baba z bachorami w wozku
   16 stycznia, 13:11

   Asdfghj baby z bachorami z tymi wozkami nie blokuja calego autobusu poniewaz maja wydzielone miejsce ktore czesto zajmowane jest przez takich pajacow jak ty twoja matka tez kiedys jezdzila autobusem z takim bachorem jak ty wiec moze jezeli nie masz nic madrego i ciekawego do napisania to moze lepiej zamilcz

  • BZ
   16 stycznia, 13:31

   Komunikat stworzyli bo bardzo dużo było roszczeń o odszkodowania. Tu niektórzy wręcz żerują na tym. Sama byłam świadkiem SFINGOWANE go upadku a potem krzyku i obraźliwych słów do kierowcy. Domyślcie się kto najgłośniej krzyczy, nie napisze bo okrzykna mnie RASISTKA.

  • Kakadu1978
   16 stycznia, 14:49

   Co dalej? Podpisywanie umowy przed kazdym ruszeniem pojazdu?

  • Willys
   16 stycznia, 16:41

   Takie komunikaty rodza sie z tego,ze z byle pierdola leca ludzie do sadu a sady jeszcze im przyznaja racje.I potem powstaja takie cuda jak ten komunikat.

  • THC
   16 stycznia, 19:30

   Samotne mamusie na benefitach i ich sebixy napinajacy sie przed polskim sklepem. Jakby nie benefity, juz dawno spakowalibyscie sie w torbe w krate. :D hue hue hue

  • Beentheredonethat
   16 stycznia, 23:05

   Przewrazliwione angole

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama