Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pjongczang: Pierwsze medalowe szanse Polaków

Pjongczang: Pierwsze medalowe szanse Polaków
Trzymamy kciuki za polską reprezentację! (Fot. Getty Images)
Dzisiaj rozdane zostaną pierwsze medale igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W programie pięć finałów, w tym pierwszy indywidualny konkurs skoków z udziałem Kamila Stocha, Macieja Kota, Stefana Huli i Dawida Kubackiego. Startują też m.in. Justyna Kowalczyk i biathlonistki.
Reklama

Skoczkowie na swoją formę mogą liczyć. Ta jest wysoka i niespodzianką będzie raczej brak medalu, aniżeli jego zdobycie. Pokrzyżować im plany może za to... wiatr, który był silny już w piątek, a na sobotę prognozy są jeszcze gorsze. W takich sytuacjach konkursy to zawsze loteria - jedni mogą mieć więcej szczęścia, inni mniej.

"Nie wystarczy być w dobrej formie. To pojedynczy konkurs i trzeba mieć wiele szczęścia - odpowiedni wiatr, nastrój, adrenalinę, ale i spokój" - twierdzi były skoczek narciarski Niemiec Martin Schmitt.

Zresztą to właśnie Niemcy wydają się być największymi rywalami Polaków. W kwalifikacjach na normalnym obiekcie spisali się jeszcze lepiej od Polaków. Wygrał je Andreas Wellinger, a pozostała trójka zajęła miejsca między 4. a 7.

W kwalifikacjach Stoch był drugi, Kubacki - trzeci, Hula - dziewiąty, a Kot - jedenasty. Początek konkursu na skoczni normalnej o godz. 13.35 czasu polskiego.

Rywalizacja skoczków będzie ostatnim akordem sobotnich zmagań, w których wystąpi łącznie aż 19 biało-czerwonych, czyli niemal trzecia część całej reprezentacji.

Jako pierwsze staną na starcie narciarki. O 8.15 rozpocznie się bieg łączony (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną), w którym będą się ścigać Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

W samo południe przystąpią do rywalizacji na 3000 m panczenistki, a wśród nich Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Karolina Bosiek. Kwadrans później rozpocznie się sprint biathlonistek (7,5 km) z udziałem Krystyny Guzik, Magdaleny Gwizdoń, Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej (Kamila Żuk jest rezerwową).

Ponadto w eliminacjach wyścigu 500 m w short tracku wystartują Natalia Maliszewska i Magdalena Warakomska (11.00), a w pierwszych dwóch ślizgach jedynek saneczkarzy - Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz (11.10).

 

  Komentarze


  • Pieszczoszek
   11 lutego, 12:11

   Orzelki latajcie wysoko ,nie bojcie sie upadkow,bo tylko ten co nie probuje Nie zna smaku rywalizacji ,zwycienstwa ale I czasami porazka jest potrzebna takze zycze wysokich lotow super wiatrow (nie z tylu)Pozdr dla wszystkich orzelkow,farbowanym lisom dziekuje baj baj maszkaro(czytelnik thc)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama