Menu

Pjongczang: Dziś Polacy rywalizują m.in. w dwuboju i biathlonie

Pjongczang: Dziś Polacy rywalizują m.in. w dwuboju i biathlonie
Na godz. 11:00 zaplanowano wręczenie medalów z udziałem polskich skoczków narciarskich. (Fot. Getty Images)
Kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, biathlon i short track - w tych dyscyplinach będą rywalizować dziś biało-czerwoni na olimpijskich arenach w Pjongczangu. Brązowe medale za konkurs drużynowy odbiorą tego dnia polscy skoczkowie.
Reklama

Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak rozpoczną rywalizację indywidualną w kombinacji norweskiej o godz. 11:00 (czasu polskiego GMT+1). Wówczas odbędą się skoki na dużym obiekcie. Na 13:45 zaplanowano bieg na 10 km.

W Polsce kombinacja norweska ma duże tradycje. W 1956 roku w Cortina d'Ampezzo Franciszek Groń-Gąsienica zdobył brązowy medal. W Pjongczangu polscy dwuboiści po raz pierwszy wystartują w zawodach drużynowych (tę konkurencję zaplanowano na czwartek).

Dziś do rywalizacji w sztafetach mieszanych przystąpią również przedstawiciele biathlonu. Polskę będą reprezentować Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec (godz. 12:15). Panie pobiegną dwa razy po 6 km, a panowie dwa razy po 7,5 km.

Z kolei od 12:23 finałową rywalizację zaczną zawodniczki startujące w sztafetach na 3000 m w short tracku.

W tej dyscyplinie, ale na 1000 m, odbędą się eliminacje z udziałem Magdaleny Warakomskiej (początek o 11). Niedługo później - o 11:45 - rozpoczną się kwalifikacje mężczyzn na 500 m. Wśród startujących jest Bartosz Konopko.

Ok. godz. 11: odbędzie się ceremonia medalowa z udziałem polskich skoczków narciarskich. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula odbiorą brązowe medale, wywalczone w poniedziałek na dużym obiekcie. Pierwszy z nich już wcześniej został uhonorowany w Pjongczangu złotym medalem za indywidualny triumf na dużej skoczni.

Najlepsi w konkursie drużynowym okazali się Norwegowie, a drugie miejsce zajęli Niemcy.We wtorek odbędą się kolejne mecze w curlingu kobiet i mężczyzn, a także hokeistek i hokeistów.

Zaplanowano również pierwszy i drugi przejazd bobslejowych dwójek kobiet.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama