Piłkarska LM: Liverpool wygrał z Villarreal i został pierwszym finalistą

Mohamed Salah w akcji. (Fot. Visionhaus/Getty Images)
Liverpool pokonał na wyjeździe Villarreal 3:2 (0:2) w rewanżowym meczu półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do finału. Pierwsze spotkanie angielski zespół wygrał u siebie 2:0. Dzisiaj Real Madryt podejmie Manchester City, któremu uległ tydzień temu 3:4.

Trener Liverpoolu Juergen Klopp, mimo solidnej zaliczki z pierwszego spotkania, przestrzegał przed lekceważeniem rywala zajmującego dopiero siódme miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie.

Podkreślał, że "nic się jeszcze nie wydarzyło" i trzeba być w rewanżu "absolutnie czujnym". Doskonale pamiętał, jak świetnie Villarreal spisał się w poprzednich rundach, eliminując Juventus Turyn i Bayern Monachium.

Piłkarze "The Reds" w pierwszej połowie nie zrealizowali jednak zaleceń niemieckiego trenera, tracąc wówczas cały zapas z pierwszego spotkania - przegrywali 0:2.

Już w trzeciej minucie gola dla "Żółtej Łodzi Podwodnej" strzelił reprezentant Senegalu Boulaye Dia. W 41. prowadzenie gospodarzy podwyższył uderzeniem głową Francuz Francis Coquelin - przy obu golach asystował jego rodak Etienne Capoue.

W przerwie w szatni gości musiało być chyba gorąco. W drugiej połowie podopieczni Kloppa wzięli się bowiem mocno do pracy i w ciągu zaledwie 12 minut - dzięki trafieniom trzech piłkarzy z krajów spoza Europy - załatwili sprawę awansu.

W 62. minucie kontaktową bramkę zdobył Brazylijczyk Fabinho.

"Kiedy otrzymałem piłkę od Mo Salaha, moją pierwszą myślą było podanie jej, ale myślałem, że Sadio (Mane) jest na spalonym. Dlatego zdecydowałem się strzelić. I myślę, że to było najlepsze rozwiązanie" - przyznał później Fabinho.

Chwilę po jego trafieniu wyrównał Kolumbijczyk Luis Diaz, a w 74. minucie wynik ustalił Senegalczyk Sadio Mane. W końcówce Villarreal musiał radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Capoue.

Bramki: dla Villarreal - Boulaye Dia (3), Francis Coquelin (41); dla Liverpoolu - Fabinho (62), Luis Diaz (67), Sadio Mane (74).

Czerwona kartka: Etienne Capoue (Villarreal - 85, za drugą żółtą).

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

Widzów: 21 872.

Klopp: Dzisiejszy rewanż to będzie "interesujące spotkanie"