Piłkarska LM: Gdzie grali Polacy?

Najwięcej powodów do radości miał Łukasz Piszczek (na zdj.), którego zespół awansował do 1/8 finału. (Fot. Getty Images)
Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund, Wojciech Szczęsny z Arsenalu Londyn oraz Sebastian Boenisch z Bayeru Leverkusen wystąpili we wczorajszych meczach Ligi Mistrzów.

Borussia pokonała przed własną publicznością Galatasaray Stambuł 4:1, a Piszczek asystował przy pierwszym golu, zdobytym pod koniec pierwszej połowy przez Marco Reusa. Z powodu kontuzji w kadrze na ten mecz nie znalazł się pomocnik wicemistrzów Niemiec Jakub Błaszczykowski.

Wojciech Szczęsny powrócił do bramki Arsenalu po przerwie spowodowanej czerwoną kartką, jednak nie mógł być zadowolony z występu. "Kanonierzy" prowadzili u siebie z Anderlechtem Bruksela 3:0, ale spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Powracający do składu Bayeru po kontuzji Sebastian Boenisch grał od 65. minuty w pojedynku wyjazdowym z Zenitem Sankt Petersburg. "Aptekarze" odnieśli cenne zwycięstwo 2:1.

Dzisiaj Robert Lewandowski i jego koledzy z Bayernu Monachium mogą pójść śladem drużyny z Dortmundu i świętować awans, jeśli wygrają u siebie z AS Roma. W Rzymie mistrzowie Niemiec rozbili rywali aż 7:1.