Piłkarska LE: Wpadka Romy, asysta Piotrowskiego

Nicola Zalewski (z prawej) w meczu AS Roma z Łudogorcem Razgrad. (Fot. NIKOLAY DOYCHINOV/AFP via Getty Images)
AS Roma, w składzie z Nicolą Zalewskim, niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Łudogorcem Razgrad 1:2 w 1. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Przy jednej z bramek dla gospodarzy asystował Jakub Piotrowski. Porażkę poniosło Dynamo Kijów Tomasza Kędziory.

Łudogorec zwyciężył po bramkach Brazylijczyków: Cauly'ego (72.) i wprowadzonego z rezerw na ostatni kwadrans Nonato (88.). Jedyną bramkę dla drużyny prowadzonej przez Portugalczyka Jose Mourinho zdobył Uzbek Eldor Shomurodov (86.).

Piotrowski i Zalewski grali od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwszy z Polaków zobaczył w tym spotkaniu żółtą kartkę.

W drugim meczu grupy C Betis Sewilla pokonał na wyjeździe HJK Helsinki 2:0.

W grupie B drużynę Kędziory pokonało Fenerbahce Stambuł 2:1. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w drugiej doliczonej minucie spotkania, a zdobył ją Belg Michy Batshuayi.

Fenerbahce zostało liderem tabeli ex aequo z Rennes, które takim samym wynikiem pokonało na wyjeździe AEK Larnaka.

Swoje spotkania wygrały też najmocniejsze "na papierze" zespoły Arsenalu Londyn, Lazio Rzym, AS Monaco, SC Freiburg i Realu Sociedad, ale nie Manchesteru United, który przegrał na Old Trafford właśnie z ekipą z San Sebastian 0:1.

Spotkania 2. kolejki zaplanowano na 15 września. Finał zostanie rozegrany 31 maja w Budapeszcie.