Piątek strzela dla Herthy. Polak czekał na gola dwa miesiące

Krzysztof Piątek po równo dwóch miesiącach przerwy znowu trafił do bramki w rozgrywkach Bundesligi! (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek zdobył wczoraj bramkę dla Herthy w wygranym w Berlinie z SC Freiburg 3:0 zaległym meczu niemieckiej ekstraklasy. To siódmy gol polskiego piłkarza w tym sezonie.

Piątek otworzył wynik w 13. minucie. Później na listę strzelców wpisali się jeszcze Peter Pekarik oraz Nemanja Radonjic. Polak przebywał na boisku do 62. minuty, w której został zmieniony.

Hertha dzięki temu zwycięstwu opuściła strefę spadkową. Awansowała na 14. miejsce, ale ma tyle samo punktów co zagrożona degradacją 16. Arminia Bielefeld. Berlińczycy mają jednak do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Piątek ostatni raz trafił dla Herthy w lidze 6 marca w meczu z Augsburgiem wygranym 2:1.